افزایش فروش اینترنتی با گوگل و اینستاگرام - مشهد سئو
ارسال شده توسط: سجاد حق جو نظرات: یک نظر

افزایش فروش اینترنتی با گوگل و اینستاگرام

افزایش فروش اینترنتی با گوگل و اینستاگرام

فروش اینترنتی خود را چطور متحول کنیم؟

فروش اینترنتی به یک نیاز اولیه برای هر کسب و کاری تبدیل شده است؛ آیا شما میتوانید بدون آب، برق و گاز زندگی خوبی داشته باشید؟ معلوم است که نمیتوانید. فروش اینترنتی برای کسب و کار مانند همان آب و برق و گاز برای زندگی است. در واقع اگر امروزه یک کسب و کار برای فروش محصولات یا خدمات خود از اینترنت و ابزارهایی مانند گوگل و اینستاگرام استفاده نکند به احتمال بسیار زیاد جایی برای رشد کردن ندارد. به همین خاطر احتمالا شما هم سعی کرده‌اید که فروش اینترنتی خود را افزایش دهید اما به هر دلیلی شکست خورده‌اید. اگر بعد از چندین بار شکست همچنان به دنبال راه حل برای افزایش فروش اینترنتی خود هستید که به شما تبریک میگویم چراکه یک قدم نسبت به دیگران جلوتر هستید. اما اگر کلا اعتقادی به افزایش فروش با اینترنت را ندارید یا به خاطر فیلترینگ قید فروش آنلاین را زده‌اید باید بگویم که دارید راه را اشتباه میروید.  میدانید رقبای کسب و کار شما در غیاب شما از فروش آنلاین چقدر سود به جیب میزنند؟

همه چیز درباره افزایش فروش آنلاین - مشهد سئو
افزایش سود با فروش اینترنتی از طریق گوگل و اینستاگرام

سودی که قرار بوده در فروش اینترنتی به شما تعلق بگیرد به خاطر عدم حضور شما به جیب رقبا میرود و سر شما از این فروش فوق العاده بی کلاه میماند. پس اگر به فروش آنلاین اعتقادی ندارید؛ به نفع‌تان است اعتقاد بیاورید.اگر به خاطر فیلترینگ قید کسب و کار آنلاین را زده اید ناامید نباشید و ادامه این مقاله را بخوانید تا به شما بگویم که چطور میتوانید با گوگل و اینستاگرام فروش اینترنتی خود را جادو کنید و تبدیل به کسب و کار آنلاینی شوید که خواب را از چشمان رقیبان میدزدد.

جادوی گوگل و اینستاگرام فروش اینترنتی شما را متحول میکند

فکر میکنید جادوی گوگل و اینستاگرام واقعیت ندارد؟ به شما اثبات خواهم کرد که میتوان این کار را کرد. به تصویر زیر نگاه کنید. این تصویر یک موجود خیالی و رنگارنگ را نشان میدهد که احتمالا برای شما هم بامزه است. برای اینکه شوکه شوید باید بگویم که این تصویر دیجیتال به قیمت 888 هزار دلار در سال 2021 فروخته شد! یعنی بابت خرید این تصویر تقریبا 35 میلیارد تومان پول پرداخت شده است

افزایش فروش آنلاین - مشهد سئو
فروش آنلاین توکن NFT با قیمت سرسام آور

وقتی مردم حاضرند بابت این تصویر پول بدهند بدیهی است که محصول شما را هم خواهند خرید فقط باید پر قدرت روی راه اندازی و افزایش فروش اینترنتی خود تمرکز کنید.

واقعیت این است که دنیا با کله به سمت تکنولوژی حرکت میکند و بعد از اینستاگرام و گوگل فناوری های دیگری همچون بلاکچین، متاورس و NFT به این دنیا آمده اند. تصویر بالا یک NFT بود که در یک سایت بستر خرید و فروش NFT با همان قیمت عجیب فروخته شد.

حالا شما باز هم فکر میکنید که فروش آنلاین به درد نمیخورد؟ باز هم از فروش اینترنتی ناامید هستید؟

توکن NFT نوعی ارز دیجیتال است که به عنوان سند مالکیت یک اثر دیجیتال (تصویر، آهنگ و …) خرید و فروش میشود.

جادوی گوگل و اینستاگرام میتواند فروش اینترنتی و کسب و کار آنلاین شما را متحول کند. گوگل قدرتمندترین موتور جستجوی دنیا است و متا (اینستاگرام) هم قدرتمندترین شبکه اجتماعی‌ای محسوب میشود که تاریخ تاکنون به خود دیده است. با این حساب آیا میتوان انتظار تحول فروش اینترنتی شما را از این دو ابزار فوق العاده داشت؟ چراکه نه شما حتما میتوانید با گوگل و اینستاگرام فروش اینترنتی خود را متحول کنید اما شرط و شروطی دارد که به شما خواهم گفت و اگر قول بدهید آنها را رعایت کنید افزایش فروش آنلاین شما حتمی خواهد بود.

گوگل، اینستاگرام یا هردو؟

اینستاگرام دروازه ورود به سایت است یعنی گوگل و اینستاگرام مکمل یکدیگرند و اگر کسی تنها از یک کدام از آنها استفاده میکند باید به فکر تغییر شیوه خود باشد. احتمالا در فامیل یا جمع دوستان دیده اید که برخی مشغول فروش آنلاین محصولات خود از طریق اینستاگرام هستند. این افراد معمولا آنقدر سرشان شلوغ است که حتی وقتی در مهمانی هم هستند باید به فکر قانع کردن مشتری برای خرید محصول باشند.

چرا وقتی که این همه قابلیت در اینستاگرام و گوگل وجود دارد از هر دوی آنها استفاده نمیکنید؟ اگر فروش اینترنتی محصولات شما فقط در اینستاگرام انجام میشود باید سریعا فروشگاه اینترنتی خود را در گوگل نیز راه بیندازید. اگر فروشگاه اینترنتی شما در گوگل راه افتاده اما از اینستاگرام برای تبلیغ آن استفاده نمیکنید سریعا یک صفحه در این شبکه اجتماعی راه بیندازید و از امکانات آن نهایت استفاده را ببرید که وقت تنگ است.

تاثیر گوگل بر کسب و کار آنلاین

آمارها نشان میدهند که به صورت سالانه بیش از 1 تریلیون (1.000.000.000.000) جستجو در گوگل انجام میشود! حالا فرض کنید اگر تنها بخش کوچکی از این جستجوها به فروشگاه اینترنتی شما ختم شوند چه فروش شگفت انگیزی رقم خواهد خورد. واقعیت این است که یک فروشگاه اینترنتی بیشتر از یک فروشگاه معمولی مشتری دارد و قائدتا محصولات بیشتری در یک فروشگاه اینترنتی قدرتمند فروخته میشوند اما همه چیز به این سادگی ها هم نیست.

برای استفاده موثر از گوگل شما نیاز به یک سایت اینترنتی خواهید داشت که تمامی محصولات و خدمات شما در آن اضافه شده باشد. اما داشتن یک سایت اینترنتی به تنهایی کفایت نمیکند بلکه شما باید آنقدر روی قدرت سایت خود کار کرده باشید که در نتایج برتر نشان داده شود.

به بیانی ساده تر وبسایت های اینترنتی در گوگل رتبه بندی میشوند و اگر رتبه سایت شما بالا باشد به عنوان اولین وبسایت در گوگل ظاهر خواهد شد. وقتی وبسایت شما جزو اولین وبسایت هایی باشد که  در گوگل نشان داده میشود کاربران بیشتری روی سایت شما کلیک میکنند و در نتیجه فروش شما افزایش پیدا خواهد کرد.

افزایش فروش سایت نکاتی دارد که با رعایت آنها رشد شما حتمی خواهد بود به همین دلیل توصیه میکنم مقاله “افزایش فروش سایت” را مطالعه نمائید.

به تصویر زیر دقت کنید؛ این تصویر نموداری است که آمار ورود کاربران به یک سایت را نشان میدهد. نمودار زیر به ما میگوید که در سه ماه گذشته بیش از 3 میلیون نفر وارد این سایت شده‌اند! به بیانی واضح تر اگر این سایت را یک فروشگاه یا مغازه در نظر بگیریم در سه ماهه گذشته بیشتر از 3 میلیون مشتری وارد آن شده اند که قصد بیشتر آنها خرید بوده است.

افزایش فروش اینترنتی برای فروشگاه های آنلاین - مشهد سئو
نمودار سرچ کنسول یک سایت فروشگاهی

کدام مغازه یا فروشگاه سنتی میتواند در سه ماه بیشتر از 3 میلیون مشتری داشته باشد؟ اصلا در یک ماه تعداد مشتریان مغازه میتواند به یک میلیون نفر برسد؟ قطعا نه اما این کار با داشتن یک فروشگاه اینترنتی در گوگل شدنی است فقط باید بخواهید.

تاثیر اینستاگرام بر کسب و کار آنلاین

اینستاگرام جزو 6 شبکه برتر جهان است و تا سال 2021 تعداد کاربران آن به یک میلیارد نفر رسیده است؛ جمعیت جهان در سال 2021 حدود 8 میلیارد نفر بوده و این یعنی دست کم یک هشتم جمعیت کل جهان از اینستاگرام استفاده میکنند. حالا باز هم تصور کنید اگر تنها بخش کوچکی از این 1 میلیارد نفر از فروشگاه اینترنتی شما خرید کنند چه فروش فوق العاده ای رقم خواهد خورد.

به تصویر زیر دقت کنید؛ آیا شما میتوانید در لباس فروشی های خود چنین شلواری را با قیمت خوب به راحتی بفروشید؟ قطعا کار ساده ای نیست چرا کمتر سلیقه ای این شلوار را میپسندد. اما باید بگویم که شلواری شبیه به چیزی که در تصویر زیر میبینید چندی پیش در اینستاگرام با قیمت بیش از 20 میلیون تومان به فروش رسید! اینگونه شما میتوانید فروش اینترنتی خود را با اینستاگرام جادو کنید.

فروش آنلاین با اینستاگرام و گوگل - مشهد سئو

ادامه دارد…

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *