تاثیر توضیحات متا بر سئو سایت
ارسال شده توسط: محدثه ظفری مقدم نظرات: یک نظر

تاثیر توضیحات متا بر سئو سایت

تاثیر توضیحات متا بر سئو سایت

توضیحات متا چیست؟

توضیحات متا یک کد HTML است که خلاصه ای از محتوای صفحه وبسایت را نمایش می دهد. موتورهای جستجو همانند گوگل غالبا متای توضیحات را در نتایج جستجو نشان می دهند که می تواند بر روی نرخ کلیک تاثیر بگذارد. در این مقاله تاثیر توضیحات متا بر سئو سایت را بررسی می کنیم.

به عنوان مثال:

توضیحات متا

نمونه کد:

<head>  <meta name=”description” content=”This is an example of a meta description. This will often show up in search results.”></head>

طول توضیحات متا

متای توضیحات می تواند هر طولی داشته باشد. اما گوگل معمولا طول اسنیپت را ۱۵۵-۱۶۰ کاراکتر در نظر می گیرد. البته توجه کنید که هدف اصلی از توضیحات متا، توضیح در مورد محتوای صفحه سایت می باشد به طوری که کاربر را ترغیب کنید که به سایت شما ورود کند.

فرمت بهینه شده توضیحات متا

برچسب های متای توضیحات، در عین حال که به  رتبه بندی موتورهای جستجو گره خورده است، از مهم ترین فاکتورها برای افزایش نرخ کلیک از طریق SERP است. توضیحات متا یک فرصت تبلیغاتی برای وب مستران است تا محتوا را برای جستجو گران جذاب کنند. و البته فرصتی برای جستجوگران است که تصمیم بگیرند آیا محتوای آن سایت با اطلاعاتی که می خواهد و چیزی که به دنبال آن می گردد مرتبط است یا خیر.

در توضیحات متا به طور طبیعی و نه به روش های اسپم، باید از کلمات کلیدی استفاده کرد. باید توضیحی قانع کننده ایجاد کند که جستجوگران را برای کلیک کردن ترغیب کند. باید مستقیما محتوای آن صفحه سایت را توصیف کند. توجه کنید که متای توضیحات هر صفحه سایت باید منحصر به فرد باشد. یعنی دو صفحه از سایت نباید توضیحات متا یکسان داشته باشند.

توضیحات متا فاکتور رتبه بندی گوگل

گوگل در سپتامبر ۲۰۰۹ اعلام کرد که متای توضیحات و کلمات کلیدی از جمله فاکتورهای رتبه بندی در الگوریتم های جستجوی وب نیستند. از طرفی متای توضیحات می تواند بر روی نرخ کلیک در گوگل تاثیر مثبت بگذارند. به همین دلیل، بهینه سازی متای توضیحات تاثیر مستقیمی بر بهبود رتبه سایت و در نتیجه سئو سایت دارد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.