تاثیر رسانه های اجتماعی در سئو
ارسال شده توسط: احمد شفاپور نظرات: یک نظر

تاثیر رسانه های اجتماعی در سئو

تاثیر شبکه های اجتماعی بر سئو سایت

استفاده از لینک ها به عنوان فاکتور رتبه بندی سئوی OffPage یک جهش بزرگ برای موتورهای جستجو بود. اما با گذشت زمان، به دلایل مختلف، لینک ها ارزش خود را از دست دادند. بعضی از سایت ها از تبادل لینک ممانعت می کنند. برخی دیگر نیز برای جلوگیری از اسپم، لینک ها را مسدود می کنند. امروزه لینک ها خرید و فروش می شوند و این کار از اعتبار آنها می کاهد.

بنابراین رسانه های اجتماعی وارد شدند. اگر لینک ها روشی بودند تا کاربران به سایتهای مورد علاقه خود رای بدهند، اشتراک گذاری در رسانه های اجتماعی، روشی برای ادامه رای دادن به سایت ها و مطالب مورد علاقه را فراهم کرده است. سیگنال های اجتماعی به عنوان یکی از فاکتورهای رتبه بندی بالقوه ظاهر می شوند و موتورهای جستجو چگونگی تاثیر رفتار و تعامل ما را تعیین می کنند.

گوگل به طور مرتب اعلام کرده است که استفاده از رسانه های اجتماعی مانند فیس بوک و توییتر عاملی برای رتبه بندی در موتورهای جستجو نیست. با این حال، تجربه نشان داده است که رسانه های اجتماعی به عنوان یکی از فاکتورهای غیر مستقیم اهمیت دارند.

Sr: شهرت و اعتبار اجتماعی

همانطور که موتورهای جستجو تمامی لینک ها را یکسان به حساب نمی آورند، از نظر آنها حساب های شبکه های اجتماعی نیز دارای ارزش های متفاوتی هستند. این امری منطقی است چرا که هر کسی می تواند یک حساب کاربری در یک شبکه اجتماعی ایجاد کند. برای جلوگیری از ایجاد ۱۰۰ حساب کاربری مختلف و جعلی توسط یک نفر چه باید کرد؟

واقعا هیچ کاری نمی توان کرد. حقیقت این است که حساب های کاربری جعلی می توانند به راحتی قابل تشخیص باشند. حتی ممکن است دوستانی در شبکه های اجتماعی داشته باشند که مطالبشان را لایک می کنند و به اشتراک می گذارند.

در حالت ایده آل، شما می خواهید از حساب های کاربری شبکه های اجتماعی که اعتبار خوبی دارند، ارجاعاتی دریافت کنید. حضور موثر در شبکه های اجتماعی مهم است. بنابراین در پلت فرم های اجتماعی مرتبط به طور موثر حضور داشته باشید، درست همانطور که در وب سایت خود مطالبی منتشر می کنید و با کاربران تعامل دارید.

Ss: اشتراک های اجتماعی

مشابه لینک ها، دریافت اشتراک های اجتماعی با کیفیت، ایده آل است اما به اشتراک گذاشتن مطالب و محتوا، به طور گسترده به شما کمک خواهد کرد که وب سایت و برند شما دیده شود و این اتفاق مثبت و خوبی است.

تاکید می کنم که اشتراک مطالب وب سایت در شبکه های اجتماعی مهم است. اگر حساب کاربری توییتر ندارید و صفحه فیس بوک و گوگل پلاس ندارید، همین امروز دست به کار شوید. با این کار یک شبکه از افراد ایجاد می کنید که می توانند به شما کمک کنند مطالب شما، وب سایت و برندتان را با دیگران به اشتراک بگذارید.

مطالب مرتبط:

فصل اول: فاکتورهای مهم سئو

فصل دوم: فاکتورهای موفقیت محتوا در سئو

فصل سوم: معماری سایت و فاکتورهای موفقیت سئو

فصل چهارم: کد HTML و فاکتورهای موفقیت سئو

فصل پنجم: اعتماد، اوتوریتی و رتبه بندی جستجو

فصل ششم: ساخت لینک و رتبه بندی در موتورهای جستجو

فصل هفتم: شخصی سازی و رتبه بندی در موتورهای جستجو

فصل نهم: راه های پیشگیری از جریمه شدن وب سایت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *