تاثیر url بر سئو سایت
ارسال شده توسط: احمد شفاپور نظرات: یک نظر

تاثیر URL بر سئو سایت

تاثیر URL بر سئو سایت

یک URL(Uniform Resource Locator) که بیشتر با عنوان “آدرس وب” شناخته می شود، موقعیت یک منبع مانند یک صفحه وب را بر روی اینترنت مشخص می کند. URL همچنین نوع پروتکل منبع را مشخص می کند مانند HTTP، HTTPS، FTP و …

کد نمونه: https://mashhadseo.com

محدودیت های تحمیل شده:

URLها باید طولی کمتر از 2083 کاراکتر داشته باشند تا بتوانند در تمامی مرورگرها نمایش صحیحی داشته باشند.

فرمت بهینه URL:

http://www.example.com/category-keyword/subcategory-keyword/primary-keyword.html

URL چیست؟

URL یک متن قابل خواندن است که بجای آدرس های IP که کامپیوترها برای ارتباط با سرور ها استفاده می کنند جایگزین شده است. آنها همچنین ساختار فایل را در وب سایت داده شده تعریف می کنند. URL شامل پروتکل، نام دامنه و مسیر فایل است که فرمت زیر را دارد:

protocol://domain-name.top-level-domain/path

پروتکل نشان می دهد که چگونه یک مرورگر باید اطلاعات مربوط به یک منبع را بازیابی کند. استاندارد وب http یا https است اما ممکن است مواردی مانند mailto یا ftp را نیز شامل شود.

تاثیر URL بر سئو سایت

به سه دلیل اصلی URL ها بر سئو سایت تاثیر می گذارند:

  • بهبود تجربه کاربری

یک url خوب، مقصد صفحه مورد نظر را به صورتی آسان و قابل فهم هم برای کاربران و هم برای موتورهای جستجو نشان می دهند. به عنوان مثال، در URL زیر مقصد به خوبی مشخص و قابل فهم است.

تاثیر url بر سئو سایت

حتی اگر به هر دلیلی برچسب عنوان این صفحه نمایش داده نشود ، url موجود به وضوح ایده مورد بحث در صفحه مورد نظر را مشخص می کند.

  • رتبه بندی

Urlها یکی از فاکتورهای مهم رتبه بندی در موتورهای جستجو هستند. در عین حال که نام دامنه به تنهایی بر روی اعتبار و رتبه سایت موثر است، کلمات کلیدی به کار رفته در url می تواند بر روی رتبه بندی در موتورهای جستجو موثر باشند.

  • لینک ها

شما می توانید از url ها در شبکه های اجتماعی، انجمن ها، وبلاگ ها، نظرات و سایر بخش هایی از اینترنت که می توانید لینک بگذارید استفاده کنید و موجب جذب ترافیک به سمت سایت خود شوید.

چند نکته در مورد تاثیر URL بر سئو سایت

  • url باید ساده، مرتبط، متقاعد کننده و دقیق باشد تا بتواند هم برای کاربران و هم برای موتورهای جستجو قابل فهم باشد (یک پیش نیاز برای موتورهای جستجو). اگر چه Urlها را می توان به صورت کد و شناسه مشخص کرد، اما بهترین روش استفاده از کلماتی است که افراد می توانند درک کنند.
  • url باید صریح و مختصر باشد. کاربر باید از آنچه که انتظار دارد در صفحه سایت ببیند تنها با مشاهده url ایده خوبی بگیرد.
  • در صورت نیاز برای خوانایی بهتر، برای جدا کردن کلمات از خط تیره استفاده کنید. نباید از _، فضای خالی با هر کاراکتر دیگری برای جدا کردن کلمات در urlها استفاده کنید.
  • همیشه از حروف کوچک در url استفاده کنید. استفاده از حروف بزرگ می تواند باعث ایجاد مشکل صفحات تکراری شود. به عنوان مثال دو آدرس example.com/Blog و example.com/blog ممکن است به عنوان دو url مجزا دیده شوند که ممکن است محتوایی تکراری داشته باشند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *