ساخت لینک و رتبه بندی در موتورهای جستجو
ارسال شده توسط: shafapour نظرات: یک نظر

ساخت لینک و رتبه بندی در موتورهای جستجو

ساخت لینک و رتبه بندی در موتورهای جستجو

لینک ها یکی از اولین فاکتورهای اصلی رتبه بندی سئوی OffPage هستند که توسط موتورهای جستجو استفاده شدند. گوگل اولین موتور جستجویی نبود که لینک ها را به عنوان “رای” می شمرد، اما اولین موتور جستجویی بود که به شدت روی آنالیز لینک ها به عنوان یک روش برای بهبود ارتباط لینک ها، تکیه کرد.

برخلاف بحث های بسیار پیرامون سایر سیگنال ها، لینک ها همراه با محتوا هنوز هم مهمترین سیگنال های خارجی برای رتبه بندی موتورهای جستجو محسوب می شوند. اما همانطور که می دانید، برخی از لینک ها ارزش بیشتری نسبت به بقیه دارند.

Lq: کیفیت لینک

اگر بیمار شوید، به کدامیک بیشتر اعتماد می کنید؟ توصیه پنج پزشک متخصص یا توصیه ۵۰ نفر از آدم هایی که در خیابان راه می روند و شما آنها را نمی شناسید؟

احتمالا به توصیه پزشکان متخصص اعتماد می کنید، مگر اینکه تجربه بسیار بدی از پزشکان داشته باشید. حتی اگر نظرات کمتری از آنها دریافت کنید، مطمئن هستید که این نظرات را از کارشناسان این حوزه دریافت می کنید. کیفیت نظرات آنها بهتر است حتی اگر تعداد نظرات آنها کمتر باشد.

این کار در مورد موتورهای جستجو نیز صادق است. آنها تمامی لینک هایی را که به یک سایت اشاره دارند (به جز لینک هایی که به روش nofollow یا روش های دیگر بلاک شده اند) می شمارند، اما رفتار یکسانی با آنها ندارند و برای برخی از آنها ارزش بیشتری قائل هستند.

لینک با کیفیت چیست؟ این یکی از همان مواردی است که ” وقتی آن را می بینید آن را خواهید شناخت”. لینکی از سایت بزرگ و شناخته شده کیفیت و ارزش بسیار بیشتری نسبت به لینکی که در یکی از کامنتهای یک وبلاگ آمده است، دارد. همچنین گرفتن لینک از وب سایتی که موضوعی مشابه با وب سایت شما دارد نیز ارزشمند است.

Lt: متن پیوند/انکور تکست (anchor text)

میلیونها لینک وجود دارد که به وب سایت آمازون اشاره می کنند. اما آمازون هنوز برای کلمه “قایق” رتبه ای در موتورهای جستجو ندارد ولی برای کلمه “کتاب” رتبه خوبی دارد. چرا؟ بسیاری از لینک هایی که به سایت آمازون اشاره می کنند در داخل لینک از کلمه “کتاب” استفاده شده در حالیکه لینکی با عنوانی مرتبط با قایق وجود ندارد، چون در سایت آمازون قایق به فروش نمی رسد.

لغاتی که داخل لینک قرار می گیرند – متن لینک یا انکور تکست لینک – به عنوان روشی برای توصیف لینک های وب سایت، توسط موتورهای جستجو رصد می شوند. شما اغلب نمی توانید بر روی لغاتی که افراد برای لینک دادن به وب سایت شما از آنها استفاده می کنند، کنترلی داشته باشید. بنابراین باید روی فرصت های خود برای تاثیر گذاشتن بر روی انکور تکست (anchor text) سرمایه گذاری کنید.

Ln: تعداد لینک ها

بسیاری از سایت ها دریافته اند که گرفتن تعداد زیادی لینک می تواند به موفقیت آنها در سئو کمک کند. شما می توانید لینک های زیادی از سایتهای مختلف بسیاری دریافت کنید.

مدتها پیش، تعداد لینک های یک سایت بسیار مهم بود، اما امروزه موتورهای جستجو دریافته اند که چگونه کیفیت لینک ها را ارزیابی کنند.

دقت کنید هنگام جستجو برای لینک ها، از نرم افزارهای خودکار برای ایجاد لینک استفاده نکنید چرا که ممکن است موتورهای جستجو شما را به عنوان اسپم شناسایی کنند. تاکتیک هایی همانند کمپین های linkbaiting ویروسی، نشان ها و ویجت ها می توانند در تامین امنیت تعداد بالای لینک ها موثر باشند.

مطالب مرتبط:

فصل اول: فاکتورهای مهم سئو

فصل دوم: فاکتورهای موفقیت محتوا در سئو

فصل سوم: معماری سایت و فاکتورهای موفقیت سئو

فصل چهارم: کد HTML و فاکتورهای موفقیت سئو

فصل پنجم: اعتماد، اوتوریتی و رتبه بندی جستجو

فصل هفتم: شخصی سازی و رتبه بندی در موتورهای جستجو

فصل هشتم: تاثیر رسانه های اجتماعی در سئو

فصل نهم: راه های پیشگیری از جریمه شدن وب سایت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *