کد HTML و فاکتورهای موفقیت سئو
ارسال شده توسط: احمد شفاپور نظرات: یک نظر

کد HTML و فاکتورهای موفقیت سئو

اهمیت کدها و تگ های HTML در موفقیت سئو

HTML کد پایه ای است که برای ایجاد صفحات وب، مورد استفاده قرار می گیرد. موتورهای جستجو می توانند سیگنال های رتبه بندی را از عناصر HTML به خصوصی، دریافت کنند. در زیر تعدادی از مهمترین عناصر HTML برای رسیدن به موفقیت در سئو آمده است.

Ht: برچسب عنوان HTML

تصور کنید که شما ۱۰۰ کتاب مختلف نوشته اید و به تمامی آنها دقیقا یک عنوان داده اید. چگونه کسی بفهمد که هر کدام از کتاب ها در مورد موضوعی متفاوت نوشته شده است؟

تصور کنید که شما ۱۰۰ کتاب مختلف نوشته اید و این بار عناوین کتاب ها متفاوت هستند، اما عناوین چندان توصیفی نیستند، شاید شامل یک یا دو کلمه باشند. بنابراین چگونه کسی در یک نگاه متوجه شود که کتابها راجع به چه چیزی هستند؟

عنوان HTML همیشه مهمترین سیگنال HTML بوده است که موتورهای جستجو برای درک اینکه هر صفحه راجع به چه چیزی است از آن استفاده می کنند (مهمترین سیگنال هم باقی خواهد ماند). در حقیقت اگر عناوین صفحات وب سایت، بد به نظر برسند و یا توصیفی نباشند، گوگل آنها را تغییر می دهد.

بنابراین درباره عنوانی که می خواهید هر صفحه از وب سایتتان برای آن مطلب در موتورهای جستجو پیدا شود، فکر کنید. بر کلمات کلیدی که پیش از این تحقیقات در مورد آنها انجام داده اید تکیه کنید. سپس عناوین منحصر به فرد و توصیفی برای هر صفحه از وب سایت، ایجاد کنید.

Hd: متا تگ توضیحات

متا تگ توضیحات، یکی از قدیمی ترین عناصر HTML پشتیبانی شده، به شما این امکان را می دهد تا در لیست جستجوی موتورهای جستجو، از آنچه که در متن صفحه وب سایت شما آمده است توصیفی داشته باشید.

بحثی در بین متخصصان سئو وجود دارد که متا تگ توضیحات یک فاکتور رتبه بندی نیست و در واقع به صفحات شما برای بدست آوردن رتبه بالاتر کمکی نخواهد کرد. بیشتر یک فاکتور نمایش دهنده است که به شما کمک می کند که در لیست نتایج جستجو چگونه به نظر برسید. تا به کمک آن بتوانید کاربران را به خواندن مطالب وب سایت خود دعوت کنید.

از نظر فنی این موضوع درست است. و یکی از دلایلی است که ما تصمیم گرفتیم فاکتورهای موفقیت سئو را به جای فاکتورهای رتبه بندی، بیان کنیم.

کلمات کلیدی در متای توضیحات که توسط کاربر سرچ شده است (و به صورت پررنگ تر نمایش داده می شود)، ممکن است توجه کاربر را جلب کند. متای توضیحات خوش ساختار ممکن است به فروش کمک کند که نتیجه ای برای کاربر است. هر دو می تواند به کلیک های بیشتر به وب سایت شما منجر شود. بدین ترتیب این موضوع سبب می شود که متا تگ توضیحات را به عنوان یکی از فاکتورهای موفقیت سئو به حساب بیاوریم.

آگاه باشید که داشتن متا تگ توضیحات تضمینی نمی کند که واقعا توضیحات شما مورد استفاده قرار خواهد گرفت. موتورهای جستجو ممکن است توضیحات متفاوتی را بر اساس آنچه که اعتقاد دارند ارتباط بیشتری با کوئری به خصوصی دارد، ایجاد می کنند.  اما احتمال اینکه آنچه شما در متا تگ توضیحات نوشته اید، نمایش داده شود بیشتر است. انجام آن آسان است بنابراین آن را انجام دهید.

Hs: داده ساختار یافته

چگونه شما می توانید به موتورهای جستجو بگویید که محتوای صفحه وب سایت شما در مورد چه چیزی است؟ در پشت صحنه، سایتها از زبان نشانه گذاری خاصی استفاده می کنند که موتورهای جستجو به آسانی می توانند جزئیات محتوای یک صفحه وب سایت و ساختار آن صفحه را درک کنند.

نتیجه داده ساختار یافته اغلب توسط گوگل تفسیر می شود که به آن rich snippet می گوید. یک لیست جستجو که دارای زرق و برق بیشتری دارد که آن را برای کاربران جذابتر و مفیدتر می کند. معمولترین rich snippet هایی که غالبا با آنها مواجه شده اید، بازدیدها/امتیازات هستند که معمولا شامل ستاره های چشمک زن هستند.

در حالیکه استفاده از داده ساختار یافته ممکن است یک فاکتور مستقیم برای رتبه بندی نباشد، به وضوح یک فاکتور موفقیت سئو است. در شرایط برابر در لیست جستجو، احتمال کلیک بر روی صفحه ای که rich snippet دارد بیشتر از صفحه ای است که این مورد را ندارد.

Hh: تگ های هدر (برچسب های سربرگ)

تگ های هدر را در بالای این صفحه ببینید. در پشت صحنه، HTML کدی برای ایجاد تگ هدر دارد. در این مورد، برچسب H1 است. هر صفحه از وب تنها باید شامل یک برچسب H1 باشد.

سطح بعدی برای تگ های هدر H2 است. در هر صفحه می توانید از دو تگ H2 استفاده کنید. تگ H2 باید حتما بعد از تگ H1 در هر صفحه ظاهر شود.

تگ های هدر راهی رسمی برای شناسایی بخش های کلیدی هر صفحه از وب سایت است. موتورهای جستجو مدت زمان زیادی است که از آنها به عنوان سرنخ هایی برای درک محتوای هر صفحه از وب استفاده می کنند. اگر تگ های هدر شامل کلمات کلیدی مورد جستجو در هر صفحه باشند، شانس بیشتری برای نمایش در لیست جستجو برای آن کلمات کلیدی دارد.

به طور طبیعی این دانش باعث شده است که برخی در این مورد زیاده روی کنند. آنها کل یک پاراگراف را در تگ هدر قرار می دهند. این درست نیست و کمکی نخواهد کرد. تگ های هدر برای آسانتر کردن خواندن محتوا برای کاربران و موتورهای جستجو استفاده می شود.

تگ های هدر زمانی مفید هستند که ساختاری منطقی از یک صفحه را منعکس کنند. اگر از تگ های هدر مناسب برای وب سایت خود استفاده کنید، به تقویت دیگر فاکتورهای رتبه بندی کمک زیادی خواهد کرد.

مطالب مرتبط:

فصل اول: فاکتورهای مهم سئو

فصل دوم: فاکتورهای موفقیت محتوا در سئو

فصل سوم: معماری سایت و فاکتورهای موفقیت سئو

فصل پنجم: اعتماد، اوتوریتی و رتبه بندی جستجو

فصل ششم: ساخت لینک و رتبه بندی در موتورهای جستجو

فصل هفتم: شخصی سازی و رتبه بندی در موتورهای جستجو

فصل هشتم: تاثیر رسانه های اجتماعی در سئو

فصل نهم: راه های پیشگیری از جریمه شدن وب سایت