حقوق سئوکار در ایران 1403

آنچه در این مطلب میخوانید:
حقوق سئوکار در ایران 1403

حقوق متخصصان سئو در ایران سال 1403

یکی از مسائلی که علاقمندان به سئو قبل از ورود به این حیطه به آن توجه می کنند، میزان حقوق آن ها در ایران است. همه ما شنیده ایم که سئو یکی از پردرآمدترین شغل های دنیا است و به روش های بسیار زیادی از این تخصص پویا می توان کسب درآمد کرد. اگر شما هم به دنبال این هستید که بفهمید حقوق متخصص سئو در سال 1403 در ایران چقدر است و در ابتدای راه آموزش سئو در مشهد هستید، توصیه می کنیم این مقاله را تا انتها دنبال کنید.

توجه داشته باشید منابع این مقاله از معتبرترین و بزرگترین پلتفرم های دنیاست و در هر بخش با ذکر منبع حقوق سئو کار در ایران و خارج از ایران در سال 1403 بررسی شده است.

جالب است که بدانید سئو، حرفه ای است که می تواند به عنوان شغل اصلی یا شغل دوم انتخاب شود، این شغل یکی از معدود تخصص هایی است که بیشترین رشد درآمدی را در سال داشته است؛ به طور مثال درآمد سئوکارها هر سال در تهران 41 درصد، در کلان شهرها 37 درصد، مراکز استان ها 67 درصد و شهرهای کوچک 43 درصد از سال پیش تا کنون افزایش پیدا کرده است. 

درآمد دلاری از سئو

حقوق متخصص سئو در ایران

متخصصین سئو به تمام اصول و قواعد بهینه سازی وب سایت برای موتورهای جستجو مسلط هستند. یک متخصص از خلاقیت و نوآوری خود برای کسب جایگاه برتر در گوگل استفاده می کند.هر چه میزان اطلاعات و تجربه متخصصین سئو بیشتر باشد، درآمد بیشتری را کسب می کنند. 

درآمد متخصص سئو در ایران هیچ سقف و کفی نداشته و تماماً به خود فرد بستگی دارد. آمارها نشان می دهند که متخصصین سئو مبلغی بین 12 تا 20 میلیون تومان در سال 1403 دریافت می کنند. با دریافت بهترین آموزش سئو در مشهد و کمی تلاش و پشتکار به یک متخصص موفق در این زمینه تبدیل خواهید شد.

حقوق مدیر سئو در ایران

یک مدیر سئو می تواند تیمی از متخصصین سئو و تولیدکنندگان محتوا را مدیریت کند. معمولاً مدیران سئو وظیفه تدوین استراتژی و آنالیز نتایج حاصل از آن را بر عهده دارند. این دسته از افراد تقریباً درآمد خوبی دارند و در جدول حقوق سئوکار در ایران 1403 مشاهده خواهید کرد که مبلغ خوبی را دریافت می کنند.

درآمد سئوکار در ایران با توجه به میزان مهارت و رتبه شغلی او تعیین می شود. مدیران سئو با وجود درآمد بالایی که دارند، بار سنگینی از مسئولیت را به دوش می کشند. برای تبدیل شدن به یک مدیر سئو باید سال ها تجربه داشته باشید. درآمد یک مدیر سئو در سال 1403 تقریباً بین 20 تا 40 میلیون تومان است.

درآمد کارآموز سئو

اگر در ابتدای راه سئو باشید باید مدتی را به کارآموزی در شرکت های دیجیتال مارکتینگ یا آژانس های بازاریابی بپردازید. درآمد کارآموز سئو به اندازه متخصص و مدیر سئو نیست اما برای کسب تجربه باید از این مرحله عبور کرد. در دوره کارآموزی با انجام کارهای مختلف، مطالب آموزشی را نیز دریافت می کنید. 

با دنبال کردن نقشه راه یادگیری سئو می توانید تجربه خود را در سئو افزایش داده و در مدتی کوتاه به سطح بالاتری در این زمینه برسید. بسیاری از افراد در دوره کارآموزی هزینه ای را دریافت نمی کنند و صرفاً به یادگیری اصول سئو و تجربه پروژه های عملی می پردازند اما اگر کارآموزان تلاش و پشتکار خوبی داشته باشند می توانند تا 5 میلیون تومان درآمد در ماه به دست آورند.

عنوان شغلی

میزان تجربه

حداقل درآمد ماهانه

حداکثر درآمد ماهانه

متخصص سئو

2 تا 5 سال

12 میلیون تومان

20 میلیون تومان

مدیر سئو

بیشتر از 5 سال

20 میلیون تومان

40 میلیون تومان

کارآموز سئو

بدون تجربه کاری

0 میلیون تومان

5 میلیون تومان

فریلنسر سئو

منعطف

8 میلیون تومان

200 میلیون تومان

توجه داشته باشید که متخصصین سئو خانم تقریباً 20 درصد کمتر از متخصصین سئو آقا دریافت می کنند.

درآمد سئوکار فریلنسر چقدر است؟

فریلنسر کسی است که هیچ تعهدی به شرکت یا ارگان خاصی ندارد. این فرد تخصص و تجربه خود را در اختیار کسانی که به آن نیاز دارند، می گذارد و در مقابل آن مبلغی را به عنوان حقوق یا دستمزد دریافت می کند. امکان دریافت پروژه های سئو به صورت فریلنسری و کسب درآمد متخصص سئو در ایران نیز وجود دارد. 

نمی توان هیچ محدودیتی برای حقوق سئوکارهای فریلنسر در نظر گرفت. هر فرد با توجه به توانایی و مهارت های مدیریتی خود می تواند بر روی یک یا چند پروژه به صورت فریلنسری کار کند. این پروژه ها کوچک یا بسیار بزرگ هستند و درآمد حاصل از آن ها نیز با یکدیگر متفاوت است. سئوکار فریلنسر درآمدی بین 8 میلیون تا بیشتر از 200 میلیون تومان در ماه دارد.

درآمد کارمند سئو بهتر است یا فریلنسری؟ 

اگر به عنوان یک کارمند سئوکار در شرکت های دیجیتال مارکتینگ یا آژانس های بازاریابی مشغول به کار شوید دیگر دغدغه جذب مشتری و مدیریت پروژه های مختلف را ندارید. در این حالت می توانید تمام تمرکز خود را بر روی خلاقیت و ارائه استراتژی های جدید بگذارید. در این شرکت ها می توان با سایر افراد تعامل کرد و در محیطی پویا مشغول به کار شد. حقوق سئوکار در ایران 1403 با عنوان کارمندی هم قابل توجه است.

فریلنسرها کار سخت تری پیش رو دارند. آن ها باید صفر تا صد سئو را به تنهایی انجام دهند. این امر تنها با دانش بالا و بررسی روش های مختلف با آزمون و خطا امکان پذیر می شود. پس اگر فریلنسری را به کارمندی در زمینه سئو ترجیح می دهید باید سختی های آن را به جان بخرید. 

البته این نکته را هم فراموش نکنید که هیچ سقفی برای حقوق فریلنسرها وجود ندارد. شما می توانید به صورت درصدی با فروشگاه ها یا کسب و کارهای مختلف کار کنید. همچنین با تیم سازی، بار سنگین وظایف را تقسیم می کنید و تعداد پروژه های بیشتری را انجام دهید. 

برعکس سایر روش های کسب درآمدهای کلان، نیازی به سرمایه برای کسب درآمد متخصص سئو در ایران نیست. سرمایه شما تخصصتان در بهینه سازی وب سایت ها برای موتور جستجو است. با استفاده از بهترین منابع آموزش رایگان سئو، تخصص خود را در سئو بیشتر کنید. با کمی تلاش و خلاقیت و با کمترین هزینه می توانید به یکی از پردرآمدترین افراد خانواده یا فامیل تبدیل شوید!

اگر شما هم می خواهید که به درآمد های بالا و ایده آل از طریق سئو برسید و در سریع ترین زمان ممکن کار خود را به عنوان یک متخصص سئو شروع کنید، هوشمندانه ترین مسیر شرکت در بهترین دوره آموزش سئو است!

هر چه سریع تر کلیک کنید 🙂

آموزش سئو در مشهد

درآمد سئو در خارج از ایران 2024

بسیاری از سئوکارها تمایل دارند تا با کارفرمایان بین المللی همکاری کنند. این همکاری باعث کسب درآمد دلاری خواهد شد و برای ایرانیان ایده آل است. همچنین زمینه را برای مهاجرت به کشورهای دیگر فراهم می کند. در جدول زیر به بررسی درآمد سالانه مبتدیان، متخصصین و مدیران سئو در کشورهای مختلف می پردازیم:

نام کشور

حقوق سالانه سئوکار مبتدی در سال 2024

حقوق سالانه متخصص سئو در سال 2024

حقوق سالانه مدیر سئو در سال 2024

کانادا

64000 دلار

93000 دلار

115000 دلار

امریکا

63000 دلار

91000 دلار

114000 دلار

چین

215000 ین

306000 ین

384000 ین

آلمان

47000 یورو

67000 یورو

84000 یورو

استرالیا

40000 یورو

57000 یورو

71000 یورو

برزیل

130000 دلار

186000 دلار

233000 دلار

فرانسه

38000 یورو

55000 یورو

69000 یورو

منبع: www.salaryexpert.com

آیا امکان درآمد دلاری با سئو وجود دارد؟

سئو یک تخصص بین المللی است. اگر بتوانید با شرکت های خارجی قرارداد ببندید، در ایران فعالیت می کنید اما درآمد خود را به دلار دریافت خواهید کرد. پس اگر به دنبال درآمدی بیش از حد تصور هستید، توانایی های خود را تقویت کرده و یک پیشنهاد کاری از شرکت ها یا کسب و کارهای خارجی دریافت نمایید.

برای دریافت پیشنهادات کاری خارجی می توانید به پلتفرم هایی مانند CareerJet  مراجعه کرده و مستقیماً با کارفرماهای بین المللی ارتباط برقرار کنید. حقوق سئوکار در ایران 1403 می تواند بر حسب دلار باشد. هر چه تخصص و تعداد پروژه هایی که می گیرید بیشتر شوند، درآمد دلاری شما هم بیشتر می شود. به طور متوسط متخصصین سئو از 200 دلار به بالا در ماه درآمد دارند.

عوامل موثر بر درآمد سئو

همانطور که تا کنون به آن اشاره کرده ایم درآمد سئوکار در ایران با توجه به عوامل مختلفی تعیین می شود. در ادامه این عوامل را مختصراً به شما توضیح خواهیم داد:

1- تجربه و تخصص سئوکار

اگر بخواهیم سئوکارها را با توجه به تجربه و تخصصشان دسته بندی کنیم باید به لیست زیر اشاره نماییم:

سئوکار مبتدی: این افراد به تازگی وارد حوزه سئو شده اند و فقط با مفاهیم اولیه سئو مانند سئو داخلی، سئو خارجی و سئو تکنیکال آشنایی دارند. اگر بتوانند با اطلاعاتی که کسب کرده اند کار تحقیقات کلمات کلیدی، تولید محتوای سئو شده، بهینه سازی توضیحات متا و عناوین و بک لینک سازی را انجام دهند، حقوقی بین 8 تا 15 میلیون در ماه دریافت می کنند.

سئوکار متوسط: اگر تجربه سئوکار بین یک تا سه سال باشد و علاوه بر مفاهیم قبلی به مباحثی مانند سئو موبایل، سئو محلی و آنالیز داده ها نیز مسلط باشد می تواند کارهای مؤثرتری نظیر مدیریت کمپین های سئو، طراحی استراتژی سئو، آنالیز داده ها و گزارش دهی به مشتریان را هم انجام دهد. طبق آخرین آمار حقوق سئوکار در ایران 1403 با سطح متوسط به 15 تا 25 میلیون تومان در ماه می رسد.

سئوکار باتجربه: کسانی که بیشتر از 3 سال است در حیطه سئو مشغول به کار هستند، به تمامج این کار مسلط بوده و می توانند استراتژی های پیشرفته تری را طراحی و اجرا کنند. درآمد متخصص سئو در ایران ماهانه بین 25 تا 35 میلیون است.

متخصصین سئو: اگر بیشتر از پنج سال در زمینه سئو تجربه داشته باشید به یک متخصص سئو تبدیل می شوید. متخصصین سئو تنها یک قدم با مدیران فاصله دارند و می توانند پروژه های سئو را به خوبی رهبری کنند. این متخصصین کارهایی مانند نوشتن مقالات آموزشی، سخنرانی در کنفرانس ها، برگزاری دوره های آموزشی و ارائه مشاوره به کسب و کارهای بزرگ را انجام می دهند. درآمد سئوکار در ایران با این سطح از دانش و تجربه بیشتر از 35 میلیون تومان در ماه است.

درآمد متخصص سئو در ایران

2- نوع فعالیت و درآمد متخصص سئو

حقوق سئوکار در ایران 1403 با توجه به نوع فعالیت فرد نیز تعیین می شود. شما می توانید کارمند یک شرکت باشید و درآمدی کارمندی را از بهینه سازی سایت های مختلف دریافت کنید. می توانید به سراغ فریلنسری رفته و صفر تا صد اجرای پروژه های سئو را بر عهده بگیرید؛ هرچه تعداد پروژه هایی که یک فریلنسر بر روی آنها کار می کند، بیشتر باشد درآمد دریافتی او نیز بیشتر خواهد شد. 

گاهی ممکن است فرد به صورت ترکیبی کار کرده که به او سئوکار هیبریدی گفته می شود. سئوکارهای هیبریدی انواع روش های بازاریابی سنتی را با تکنیک های مدرن سئو ترکیب کرده و از آن برای بهینه سازی وب سایت در موتورهای جستجو استفاده می کنند. افرادی که به صورت هیبریدی فعالیت می کنند باید تخصص و تجربه زیادی در بازاریابی محصولات و خدمات داشته باشند. در نتیجه مشاوره های ارزشمندتری را به مشتریان ارائه می دهند و می توانند حقوق بیشتری از کارفرما دریافت کنند. 

3- سختی و سودآوری پروژه

هرچه سئوکار پروژه های سخت تری را قبول کند، میزان درآمد او بیشتر خواهد شد. به طور مثال در حوزه پزشکی و درمان رقابت زیادی برای بهینه سازی وب سایت وجود دارد. شما برای موفقیت در این حوزه باید از استراتژی های جدید، خلاقیت و نوآوری خود استفاده کنید. پس این پروژه ها برای شما درآمد بیشتری دارند. این روزها حوزه ارز دیجیتال نیز یکی از سودآورترین موضوعات در سئو تبدیل شده است. با قبول پروژه در این زمینه می توان درآمد متخصص سئو در ایران را چند برابر کرد.

4- محل فعالیت بر اساس شهر

همانطور که در مقدمه به آن اشاره کردیم درآمد سئوکارها در استان تهران، کلان شهرها، مراکز استان ها و شهرهای کوچک با یکدیگر متفاوت است. برای پیروز شدن در رقابت باید تلاش زیادی بکنید و تمام توان و مهارت خود را برای اجرای پروژه های سئو به کار بگیرید. اگر از حقوق خود در شهر محل سکونتتان رضایت نداشتید می توانید به صورت دورکاری با شرکت های فعال در شهرهای دیگر همکاری کنید.

5- پوزیشن شغلی متخصص سئو

با توجه به اینکه شما چه پوزیشن شغلی را به عنوان یک متخصص سئو دارید، درآمد شما تعیین می شود. مسلماً حقوق یک کارمند با مدیر سئو متفاوت است. پس زمانی که می خواهیم درآمد متخصص سئو در ایران را بررسی کنیم باید به پوزیشن شغلی فرد در این حیطه نیز توجه ویژه ای داشته باشیم.

6- شرکت و کمپانی محل خدمت

این روزها دیجیتال مارکتینگ و سئو به یکی از پر رقابت ترین مشاغل روز دنیا تبدیل شده است. شرکت ها و کمپانی های مختلفی، متخصصین را جذب کرده و به آنها حقوق می دهند. هرچه شرکتی که در آن کار می کنید اعتبار بیشتری داشته باشد پروژه های مهم تری را به شما ارجاع داده و حقوق بیشتری به شما می دهد.

7- محلی، کشوری یا بین المللی بودن پروژه سئو

شما می توانید یک پروژه در شهر محل سکونت خود، کشور ایران یا در سطح بین المللی قبول کرده و انجام دهید. درآمد هر یک از این پروژه ها با دیگری متفاوت است. هر چه پروژه شما بزرگتر و جامع تر باشد، درآمدی که از آن کسب خواهید کرد بیشتر خواهد شد.

حقوق سئوکار در ایران

چشم انداز آینده سئو و بالاترین درآمد سئو

در چند سال اخیر اکثر کسب و کارها وب سایت خود را در فضای اینترنت راه اندازی کرده اند. این مشاغل برای کسب درآمد باید به یک سئوکار متبحر و باتجربه مراجعه کنند. بازار سئو پس از همه گیری کرونا پررونق تر نیز شد. پیش بینی می شود سئو آینده درخشانی را تجربه کند. پس اگر شما نیز در این زمینه به کسب اطلاعات و تجربه کافی بپردازید، به درآمدی باورنکردنی خواهید رسید. 

با بررسی درآمد سئوکار در ایران به این نتیجه خواهید رسید که کسب درآمد ماهانه ۳۰۰ میلیون با استفاده از استراتژی های درست سئو امکان پذیر خواهد شد. این مبلغ در سال آینده بیش از ۴۰ درصد رشد پیدا می کند. پس هرچه می توانید در این حرفه تجربه به دست آورید و مهارت های خود را تقویت کنید.

آموزش سئو و کسب بیشترین درآمد در ایران با مشهد سئو

برای آنکه حقوق سئوکار در ایران 1403 را بررسی کنیم باید به میزان مهارت فرد توجه نماییم. یک مدیر سئو درآمد بالاتری از متخصص سئو دارد. کارآموز درآمدی کمتر از دو رده شغلی قبلی داشته اما باز هم در مقایسه با کارآموزی در رشته های دیگر مبلغ بیشتری را دریافت می کند. حقوق کارآموز فعال از تقریباً 5 میلیون شروع شده و مدیران سئو بیش از ۳۵ میلیون تومان در ماه درآمد دارند. 

هیچ محدودیتی برای سئوکار فریلنسر وجود ندارد. این فرد یک آزادکار است و می تواند بین ۸ تا ۲۰۰ میلیون تومان در ماه درآمد داشته باشد. اگر با کارفرمایان و شرکت های خارجی همکاری کنید، درآمدی دلاری دریافت خواهید کرد. به طور مثال حقوق سئو در کشور کانادا از ۶۴ هزار دلار شروع و به بیش از ۱۱۵ هزار دلار در ماه نیز می رسد

 عواملی همچون تجربه و تخصص سئوکار، نوع فعالیت، سختی و سودآوری پروژه، محل فعالیت بر اساس شهر، پوزیشن شغلی، شرکت و کمپانی محل خدمت، محلی، کشوری یا بین المللی بودن پروژه سئو بر روی درآمد سئوکار در ایران تأثیر می گذارد. با ورود انواع کسب و کارها به فضای وب و نیاز آنها به سئو در موتورهای جستجو، آینده بسیار خوبی برای این شغل پیش بینی می شود.

شرکت مشهد سئو انواع آموزش های لازم را برای تبدیل شما به یک متخصص سئو به شما ارائه می دهد. برای اطلاع از خدمات و دوره های آموزشی این شرکت تنها باید نام مشهد سئو را در موتور جستجوی خود وارد کنید. این مجموعه بهترین شرکت دیجیتال مارکتینگ در کشور و واحدی ممتاز در مشهد است.

از آن جایی که روش های کسب درآمد از سئو بسیار زیاد است، روش های محاسبه درآمد سئو هم می تواند متفاوت باشد؛ برای مثال درآمد یک متخصص سئو کارمند ثابت و همانند موارد بالاست، اما درآمد متخصصی که به صورت مشارکت در سود یا فروش کار می کند میتواند وابسته به شرایط پروژه متغییر باشد؛ برای مثال هر چه نرخ بازگشت سرمایه (ROI) در کسب و کار بیشتر باشد، درآمد سئوکار نیز افزایش پیدا می کند. همکاری با شرکت های بزرگ، دریافت پروژه های مهم و تخصص سئوکار نیز بر روی میزان حقوق دریافتی اش تأثیر می گذارد.

برای نقد کردن درآمد ارزی فریلنسرها در ایران می توان از حساب پی پال یا کیف پول پرفکت مانی و وب مانی استفاده کرد. شرکت های واسطه این کار را برای شما انجام می دهند. شما می توانید درآمد خود را با ارز دیجیتال دریافت کنید و توسط صرافی های داخلی ی خارجی آن را نقد نمایید.

زهرا سحرخیز
زهرا سحرخیز
سلام من زهرا سحرخیز هستم؛ متخصص سئو در شرکت مشهد سئو و محقق در زمینه دیجیتال مارکتینگ و سئو. من اینجا مقالاتم رو با تکیه بر مطالب و اخبار روز سئو ، منابع قابل استناد و دیدگاه شخصی خودم می‌نویسم.
جدیدترین مطالب
خدمات ما
اطلاعات تماس
شماره همراه

09158983103

شماره همراه پشتیبانی فنی

09152259192

آدرس ایمیل

info@mashhadseo.com

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *