40 ابزار دیجیتال مارکتینگ که کسب و کار شما را متحول می کند

آنچه در این مطلب میخوانید:
40 ابزار دیجیتال مارکتینگ که کسب و کار شما را متحول می کند - مشهد سئو

ابزارهای دیجیتال مارکتینگ برای تحول کسب و کارها

دیجیتال مارکتینگ یا بازاریابی نوین برگرفته از نقش مهم اینترنت و آیتی در زندگی روزمره افراد است. امروزه ما آدمها در هر بخشی از زندگی خود به نحوی با اینترنت سر و کار داریم و یا حتی گاهی اوقات بیشتر از اینکه در فضای حقیقی باشیم در فضای مجازی هستیم و با برنامه های مختلفی در حال تعامل و کار کردن هستیم.

حالا که خیلی واضح و روشن است که مردم بیشتر زمان خود را کجا و در چه فضایی سپری می کنند، باید کسب و کار خود را به سمت دیجیتال ببریم. چرا که استفاده از روش های سنتی بازاریابی اثر بخشی خود را از دست داده و اگر از دیجیتال مارکتینگ در کسب و کار خود استفاده نکنید در فضای رقابتی کنونی حرفی برای گفتن نخواهید داشت. پس این موضوع را یک زنگ خطر برای کسب و کار خود حساب کنید تا کسب و کار شما متحول شود و در سرازیری نمودار رشد قرار نگیرید.

digital marketing
تاثیر دیجیتال مارکتینگ بر تحول کسب و کار

دیجیتال مارکتینگ چیست؟

دیجیتال مارکتینگ یعنی استفاده از ابزارهای دیجیتال آنلاین و آفلاین برای بازاریابی و ارتباط با مشتریانی که در اینترنت حضور دارند.

مزیت دیجیتال مارکتینگ در مقایسه با بازاریابی سنتی

ابزارهایی که در بازاریابی سنتی مورد استفاده قرار می گیرند مثل بیلبورد، آگهی، انواع تبلیغات صوتی و تصویری، انواع تبلیغات چاپی و … همه هزینه بر هستند. بر علاوه اینکه امکان به ثمر رسیدن هدف بازاریابی با سرمایه و بودجه های کم خیلی سخت خواهد بود و حتی غیر ممکن. مورد دیگر اینکه اندازه گیری نتایج و آنالیز رفتار مشتری در بازاریابی سنتی دشوار است.

اما در بازاریابی دیجیتال یا دیجیتال مارکتینگ این قضیه متفاوت است. در بازاریابی نوین برای تبلیغ محصولات و خدمات از ابزارهای مختلف آنلاین و دیجیتال استفاده میشود. این ابزارها با توجه به قابل دسترس بودن برای همه افراد، اثربخشی بیشتری دارند. و با بودجه های مختلف میتوان به اهداف بازاریابی و فروش نایل آمد، برعلاوه اینکه بررسی و آنالیز کمپین های بازاریابی از طریق ابزارهای دیجیتال خیلی راحت تر و دقیق تر قابل اجرا هستند. همچنین استفاده از دیجیتال مارکتینگ به کسب و کارها کمک می کند تا بهتر مخاطبین هدف خود را شناسایی و در اهداف بازاریابی مورد استفاده قرار دهند و راحت تر به برندینگ فکر کنند و آن را ارتقاء دهند.

مزایای بیشتر دیجیتال مارکتینگ در تحول کسب و کار

 • امکان سنجش نتایج
 • امکان شخصی سازی
 • هزینه های پایین راه اندازی و مدیریت
 • دستیابی به انبوه مخاطبین هدف
 • کنترل و بهینه سازی
 • نرخ بالای جذب مشتری
 • دسترسی آسان و مشخص کردن مشتریان ایده آل و هدفگیری دقیق آنها
 • امکان رقابت کسب و کارهای کوچک با کسب و کارهای بزرگتر از خودشان
 • و…

ابزارهای دیجیتال مارکتینگ که کسب و کار شما را متحول می کند

در زیر ابزارهای کاربردی دیجیتال مارکتینگ را که شما می توانید با آنها کسب و کار خود را متحول کنید معرفی کردیم و اینکه چطور کسب و کار شما را متحول می کند را مورد بررسی و توضیح قرار دادیم. اگر به دنبال این هستید تا کسب و کار خود را متحول کنید، استفاده از این ابزارها برای شما لازم و ضروری است.

بهینه سازی موتورهای جستجو (SEO)

بهینه سازی موتورهای جستجو مجموعه ای از استانداردها و الگوریتم هایی است که گوگل برای ارتقاء رتبه سایت تعیین کرده و رعایت این استانداردها بدون پرداخت هزینه کمک می کند تا رتبه سایت شما در صفحات گوگل افزایش پیدا کند و مخاطبین بیشتری محتوای تولیدی شما را در صفحات نتایج موتورهای جستجو ببینند.

کاربران در موتورهای جستجو چیزی که نیاز دارند را با کلمات کلیدی مربوطه جستجو می کنند. و در صفحه نتایج، عنوان هایی قابل مشاهده خواهند بود که بر اساس الگوریتم های گوگل رتبه گرفته و سایت هایی که در اولین نتایج ظاهر می شوند اقبال بیشتری دارند تا با مشتریان هدف تعامل داشته و فروش خود را افزایش دهند.

seo and digital marketing
نقش سئو در دیجیتال مارکتینگ و تحول کسب و کار

رسیدن به نتایج برتر در گوگل کار آسان و یک شبه نیست چون باید اقدامات و فعالیت های زیادی انجام شود تا رتبه سایت خود را افزایش دهید. از جمله این فعالیت ها می توان به سئوی داخلی و سئوی خارجی اشاره کرد.

سئوی داخلی: مجموعه اقداماتی که در صفحات سایت خودتان باید انجام دهید تا صفحات داخلی سایت را بهینه سازی کنید.

سئوی خارجی: تکنیک هایی که خارج از سایت خودتان انجام می دهید تا منجر به افزایش رتبه سایت خودتان گردد.

پس شما برای اینکه رتبه سایت خودتان را ارتقاء دهید و همیشه در رتبه های اول باشید باید همیشه از نیاز مشتری و الگوریتم های جدید مطلع باشید و در سئوی سایت تان لحاظ کنید.

بازاریابی محتوایی (Content Marketing)

content marketing
استفاده از تولید محتوا برای تحول کسب و کار

نوشتن یک محتوای مفید و با کیفیت که قابلیت جذب مشتری را داشته باشد از اهمیت ویژه ای برخوردار است. شما باید با توجه به محصول و خدمتی که دارید و با انتخاب و شناخت مشتریان هدف خود اقدام به تولید محتوایی کنید تا برای مشتریان ترغیب کنند باشد. تا با این کار فروش و آگاهی از برند شما افزایش پیدا کند.

محتوا با توجه به شبکه اجتماعی که استفاده می کنید مثل: وب سایت، یوتیوب، تویتر و… متفاوت است. و باید متناسب با آن شبکه و مخاطبانش محتوا تولید و بارگزاری شود تا نتیجه مطلوب را بگیرید.

نکاتی که باید قبل از تولید محتوا در نظر بگیرید:

 • بازاریابی محتوا
 • مشخص کردن مخاطب هدف و شناسایی خواسته هایش
 • انتخاب لحن گفتار مناسب در محتوا
 • تحقیقات کلمات کلیدی متناسب با آن حوزه
 • رعایت نکات تبلیغ نویسی و بازاریابی در تولید محتوا
 • تولید محتوایی که برای مخاطب تعامل بر انگیز باشد
 • و …

ادامه دارد …

جدیدترین مطالب
خدمات ما
اطلاعات تماس
شماره همراه

09158983103

شماره همراه پشتیبانی فنی

09152259192

آدرس ایمیل

info@mashhadseo.com

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *