سئو محلی برای چه کسب و کارهایی مناسب است؟

آنچه در این مطلب میخوانید:
سئو محلی چیست

بهترین کسب و کار ها برای سئو محلی

یکی از مباحثی که در سئوی سایت به آن پرداخته می شود، سئو محلی است. معمولاً از این نوع تکنیک سئو برای معرفی خدمات به صورت محلی یا موقعیت جغرافیایی استفاده می شود؛ اما سؤال اینجاست که سئو محلی برای چه کسب و کارهایی مناسب است؟

قبل از آن که پاسخی به سؤال فوق بدهیم ابتدا باید شما را با لوکال سئو آشنا کنیم. سپس چند نمونه از کسب و کارهایی که می توانند از سئوی محلی استفاده کرده و به جایگاهی بالا برسند را به شما معرفی خواهیم کرد. در پایان نیز اهمیت سئو محلی را به شما خواهیم گفت. 

Local SEO یکی از سرفصل های مهم در دوره آموزش سئو در مشهد است که به طور کامل به شما تدریس می شود. پس باید با تعریف کوتاه آن، کاربرد و اهمیتش آشنا باشید.

سئو محلی چیست

سئو محلی (Local SEO) چیست؟

آیا می دانید لوکال سئو چیست؟ به روش هایی که باعث افزایش ترافیک بر اساس جستجوی محلی می شوند، لوکال سئو گفته می شود. بسیاری از کاربران به دنبال محصول یا خدماتی در نزدیکی محل سکونت خود می گردند و کلماتی را در موتور جستجو وارد می کنند که به موقعیت جغرافیایی خاصی مربوط است. 

اگر بتوانید محتوایی مناسب برای این کاربران تولید کنید و با استفاده از استراتژی های سئو محلی آن را در سایت خود استفاده نمایید، موفق خواهید شد ترافیک ارگانیک خوبی را از موتورهای جستجو به سمت خود هدایت کنید و در واقع به کاربران هدف خود پاسخی مناسب و آن چه نیاز دارند را بدهید.

لوکال سئو تنها در تولید محتوا متمرکز بر لوکیشن خلاصه نمی شود، بلکه یک پکیج کامل از سئو داخلی، خارجی و تکنیکال است که برای موفقیت یک پروژه تمامی این موارد به صورت یکپارچه و هماهنگ باید بهینه سازی شود.

سئو محلی یکی از مهم ترین خدمات سئو در مشهد است که توسط آژانس دیجیتال مارکتینگ مشهد سئو به شما ارائه می گردد.

اکنون که می دانید سئو محلی چیست باید با کاربرد آن نیز آشنا شوید. در همین ابتدا لازم است که بگوییم این تکنیک سئو برای تمام کسب و کارها جواب نمی دهد و مانند تمام پرسش های مربوط به سئو در جواب سئو محلی برای چه کسب و کارهایی مناسب است در یک کلمه میتوان گفت ” بستگی دارد”!

در ادامه به پرسش سئو محلی برای چه کسب و کار هایی مناسب است؟ پاسخ روشن تری خواهیم داد و به شرح تعدادی از مهم ترین کسب و کارها با سئو محلی میپردازیم.

آخرین آمارهای جهانی در مورد اهمیت سئو محلی

برای آن که با اهمیت سئو در فروش آشنا شوید باید به آمارهای جهانی در مورد تکنیک های مختلف آن توجه کنید. اعداد و ارقام زیر نشان دهنده اهمیت سئو محلی در فروش بیشتر محصولات و خدمات است:

  • 97 درصد از کاربران به دنبال کسب اطلاعات درباره یک تجارت محلی از طریق اینترنت هستند. (منبع: SEO Tribunal)
  • بیشتر از یک چهارم این کاربران یعنی حدود 25٪ از آن ها تنها بر روی رتبه اول در صفحه نتایج موتور جستجو (SERP) کلیک می کنند. (منبع: Search Engine Journal)
  • حدوداً 86٪ از خریداران آنلاین از ابزار Google Maps برای اطلاع از کسب و کارهای محلی استفاده می کنند (منبع: Safari Digital)
  • آمارها نشان می دهد تقریباً 45٪ از خریداران یک محصول را به صورت آنلاین خریداری می کنند و سپس آن را در فروشگاه تحویل می گیرند (منبع: Think With Google)

همانطور که آمارها نشان می دهد سئو محلی تأثیر بسیار زیادی بر روی فروش محصولات و خدمات به کاربران در محدوده جغرافیایی خاص دارد. اما سؤال اصلی اینجاست که سئو محلی برای چه کسب و کار هایی مناسب است؟ که در قسمت بعد به طور کامل به آن پاسخ می دهیم.

سئو محلی برای چه کسب و کارهایی مناسب است

سئو محلی برای چه کسب و کار هایی مناسب است؟

بسیاری از کسب و کارهای کوچک نمی دانند لوکال سئو چیست و چه تأثیری بر روی فروش آن ها دارد. در ادامه لیستی از مشاغلی را به شما معرفی می کنیم که با استفاده از تکنیک های سئوی محلی می توانند ترافیک ارگانیک خوبی را جذب کنند. سپس محصولات و خدمات خود را به آن ها معرفی کرده و با تولید محتوای غنی و ارزشمند، نرخ تبدیل کاربر به مشتری واقعی را افزایش دهند.

1- خدمات پزشکی

بسیاری از کاربران به دنبال خدمات پزشکی در نزدیکی محل سکونت خود هستند و این کار را با کمک موتورهای جستجو همچون گوگل انجام می دهند.

متخصصین و مراکز درمانی که می دانند سئو محلی چیست و از آن برای بهینه سازی وب سایت خود استفاده می کنند این کاربران را جذب کرده و خدمات خود را به آن ها معرفی می کنند.

برای بهره بردن از سئو محلی ابتدا باید محتوایی مناسب را تولید کرده و سپس بک لینک های خوبی را ایجاد نمایید. کلینیک های دندانپزشکی، مراکز زیبایی، آزمایشگاه ها، مراکز تصویربرداری و پزشکان متخصص از جمله افرادی هستند که از سئوی محلی استفاده می کنند.

2- سئو محلی برای چه کسب و کارهایی مناسب است؟ مشاورین املاک

اکثر افراد به خدمات مشاورین املاک برای اجاره یا خرید و فروش ملک نیاز دارند. اگر شما یک مشاوره املاک به روز هستنید و از بازاریابی محتوایی استفاده می کنید باید با اهمیت سئو محلی نیز آشنا شوید. در پاسخ به سؤال سئو محلی برای چه کسب و کار هایی مناسب است؟ باید به مشاغلی مانند مشاوره املاک اشاره کرد.

شما باید محتوایی مناسب برای املاک و مستغلات در محلی خاص را ایجاد کنید و وب سایت خود را برای رسیدن به جایگاهی بالاتر در صفحه نتایج موتور جستجو بهینه نمایید. بدین ترتیب به مشتریان کمک می کنید تا ملک با مشخصات خود را پیدا کنند یا با کارشناسان شما به صورت آنلاین ارتباط برقرار نمایند.

3- دفاتر حقوقی

سومین موردی که در پاسخ به سئو محلی برای چه کسب و کار هایی مناسب است؟ باید به آن اشاره کنیم، دفاتر حقوقی هستند. اگر وکلا و مشاورین حقوقی با اهمیت سئو محلی آشنا باشند از آن برای معرفی خدمات خود در فضای وب استفاده می کنند. شما می توانید خدمات خود را بر اساس شهر، استان یا منطقه فعالیت به کاربران معرفی کنید و آن ها را به سمت استفاده از این خدمات هدایت نمایید.

4- خدمات مربوط به تعمیرات

فرقی نمی کند که کسب و کار شما چه نوع تعمیراتی را به مشتری ارائه می دهد، با اطلاع از سئو محلی چیست می توانید کاربران اینترنتی را به استفاده از خدمات خود ترغیب نمایید. تنها باید بدانید لوکال سئو چیست و از آن برای بهینه سازی سایت خود در موتورهای جستجو استفاده کنید. یک شرکت سئوی باتجربه به شما کمک می کند تا کلمات کلیدی مرتبط با خدمات خود را پیدا کرده و برای آن ها تولید محتوا و لینک سازی کنید.

5- سئو محلی و کافه رستوران ها

یکی از مهم ترین کسب و کارهایی که با استفاده از لوکال سئو می تواند مشتریان زیادی را جذب کند، رستوران ها و کافه ها هستند. بسیاری از افراد در موتورهای جستجو به دنبال مرکزی مناسب برای صرف یک وعده غذایی یا یک قرار کاری یا دوستانه می گردند. با اضافه کردن کسب و کار خود به Google Maps به آن ها کمک می کنید تا شما را زودتر پیدا کنند.

مزایا سئو محلی

استفاده از تکنیک های سئو محلی، وب سایت شما را بهینه می کند و به جایگاه بهتری در صفحه نتایج می رساند. از بازاریابی محتوا، تگ های عنوان و توضیحات متا برای جذب بیشتر کاربران استفاده نمایید. هنوز هم مواردی هستند که در پاسخ به سئو محلی برای چه کسب و کار هایی مناسب است؟ باید به آن ها اشاره کنیم.

6- خدمات مربوط به حیوانات خانگی

این روزها افراد زیادی از حیوانات خانگی نگهداری می کنند و معمولاً به دنبال مرکزی برای دریافت خدمات مربوط به حیوانات خانگی در موتورهای جستجو می گردند. این افراد می خواهند هر چه سریعتر یک دامپزشک، داروخانه دامپزشکی، فروشگاه لوازم حیوانات خانگی و مراکز نظافتی را پیدا کرده یا از خدمات تخفیفی این مراکز مطلع شوند.

با استفاده از سئو محلی می توانید مرکز خود را به کاربران محلی معرفی نمایید. فقط باید کلمات کلیدی مناسبی را انتخاب کرده و برای آن لینک سازی کنید. تمام این موارد اهمیت سئو محلی در خدمات مربوط به حیوانات خانگی را نشان می دهد.

7- سئو محلی و فروشگاه های زنجیره ای

هفتمین موردی که در پاسخ به سئو محلی برای چه کسب و کار هایی مناسب است؟ باید به آن اشاره کنیم، به فروشگاه های زنجیره ای مربوط می شود. این فروشگاه ها می توانند با ابزار Google Maps خود را به مشتریان محلی و نزدیک معرفی کنند. امروزه بسیاری از فروشگاه های زنجیره ای به تجارت الکترونیک روی آورده و نه تنها محصولات خود را به صورت حضوری می فروشند بلکه امکان خرید آنلاین را نیز برای مشتریانشان فراهم کرده اند. تمام این موفقیت ها تنها با سئو محلی به دست می آید.

8- سالن های زیبایی و سئو محلی

اگر شما هم صاحب یک سالن زیبایی یا آرایشگاه هستید باید بدانید لوکال سئو چیست؟ سپس از آن برای معرفی خود به متقاضیان استفاده کنید. از کلمات کلیدی و خدمات پرکاربرد برای جذب ترافیک بیشتر استفاده کنید. آدرس و شماره تماس خود را در تمام پلتفرم ها به صورت یکسان وارد کنید تا کاربر به درستی هدایت شود.

9- لوکال سئو در سرویس و تعمیر خودرو

حتماً برای شما هم پیش آمده که خودروی شما با مشکل روبرو شده باشد و به دنبال مرکزی برای سرویس و تعمیر خودرو باشید.پس تعمیرگاه ها نیز می توانند خود را با سئو محلی به مشتریان معرفی نمایند و باید پاسخ سئو محلی چیست را بدانند. تعمیرگاه ها می توانند خدمات خود را بر اساس موقعیت جغرافیایی در وب سایت خود معرفی کنند تا کاربرانی که این خدمات یا آدرس موردنظر خود را جستجو می کنند به سمت این صفحات هدایت شوند.

10- مراکز گردشگری و تفریحی و اهمیت لوکال سئو

مراکز گردشگری و تفریحی نیز می توانند با اطلاع از سئو محلی چیست سرنخ هایی را برای ایجاد ارتباط با کاربر بسازند. تمام این مسائل با استفاده از لوکال سئو انجام می شود. مسافران و گردشگران از کلمات کلیدی مشخصی برای پیدا کردن مراکز جذاب گردشگری و تفرجگاه ها استفاده می کنند با تحقیق و تمرکز بر روی این کلمات می توانید خود را به آن ها معرفی نمایید. ما به پرسش سئو محلی برای چه کسب و کار هایی مناسب است؟ 10 پاسخ دادیم، آیا به نظر شما کسب و کار دیگری هم وجود دارد که سئو محلی باعث ارتقا جایگاهش در SERP شود؟

مزایا سئو محلی

اهمیت لوکال سئو چقدر است؟

تنها زمانی به اهمیت سئو محلی پی می برید که با مزایای استفاده از آن آشنا شوید. پس از اطلاع از لوکال سئو چیست باید مزایای زیر را نیز بدانید تا از این تکنیک به صورت مداوم و گسترده استفاده کنید:

معرفی آنلاین کسب و کار

تکنیک سئو محلی کسب و کار شما را به تعداد زیادی مشتری آنلاین معرفی می کند و باعث جذب بیشتر افراد خواهد شد. برای این کار به تولید محتوای مناسب و لینک سازی نیاز دارید.

افزایش تعداد مشتریان محلی

اکثر افراد ترجیح می دهند کالا یا خدمات خود را از مرکزی در محل سکونت خود تهیه کنند. با تمرکز بر استراتژی های سئو محلی این مشتریان را به خرید محصول و خدمات از خودتان ترغیب می کنید.

جذب ترافیک ارگانیک

با انتخاب درست کلمات کلیدی، تولید محتوا و بک لینک سازی مشتریان زیادی را به سمت کسب و کار خود هدایت می کنید. با افزایش ترافیک ارگانیک، احتمال افزایش نرخ تبدیل کاربران به مشتریان واقعی نیز زیاد می شود.

برقراری تماس آسان تر

اگر آدرس و شماره تماس خود را در سرویس هایی مانند Google Maps وارد کنید مشتریان راحت تر و آسان تر با شما ارتباط برقرار می کنند.

رقابت سالم تر با لوکال سئو

با سئو لوکال می توانید از رقبای خود پیشی بگیرید. برای این کار باید عملکرد آن ها را آنالیز کرده و اطلاعات جامع تر و کامل تری را به مشتری ارائه دهید.

نتیجه گیری سئو محلی برای چه کسب و کارهایی مناسب است!

سئو محلی یکی از پرکاربردترین استراتژی ها در بهینه سازی سایت های مختلف است که برخی از کسب و کارها می توانند از آن بیشترین بهره را ببرند. در این مطلب به شما گفتیم که سئو محلی برای چه کسب و کار هایی مناسب است؟ خدمات پزشکی، مشاورین املاک، دفاتر حقوقی، خدمات مربوط به تعمیرات، رستوران ها و کافه ها، خدمات مربوط به حیوانات خانگی، فروشگاه های زنجیره ای، سالن های زیبایی، سرویس و تعمیر خودرو و مراکز گردشگری و تفریحی می توانند از لوکال سئو برای معرفی خود به مشتریان بالقوه استفاده کنند. 

اگر این تکنیک را برای ارتقا رتبه خود در صفحه نتایج موتورهای جستجو به کار ببرید از مزایایی مانند معرفی آنلاین کسب و کار، افزایش تعداد مشتریان محلی، جذب ترافیک ارگانیک، برقراری تماس آسان تر و رقابت سالم تر بهره مند خواهید شد. قبل از هر چیز باید بدانید سئو محلی چیست و در این زمینه به خوبی آموزش ببینید. در آژانس دیجیتال مارکتینگ مشهد سئو تمامی تکنیک های مربوط به لوکال سئو به شما آموزش داده می شود. در نتیجه می توانید آن را برای بهینه سازی وب سایت های کسب و کارهای فوق به کار ببرید.

به سئو سایت وردپرسی در مشهد یا هر نوع سایت دیگری در هر جای کشور بر اساس منطقه جغرافیایی، لوکال سئو گفته می شود و برای معرفی نزدیک ترین مراکز خدماتی، درمانی و فروشگاهی به مشتریان از آن استفاده می شود.

با سئو محلی ترافیک ارگانیک بیشتری را جذب خواهید کرد در نتیجه احتمال تبدیل کاربران به مشتریان واقعی بیشتر می شود. در صورت جذب مشتری فروش محصولات یا خدمات نیز به طور چشمگیری زیاد خواهد شد. بسیاری از کسب و کارها از لوکال سئو برای برندسازی و برقراری ارتباط با کاربران نزدیک به خود استفاده می کنند.

زهرا سحرخیز
زهرا سحرخیز
سلام من زهرا سحرخیز هستم؛ متخصص سئو در شرکت مشهد سئو و محقق در زمینه دیجیتال مارکتینگ و سئو. من اینجا مقالاتم رو با تکیه بر مطالب و اخبار روز سئو ، منابع قابل استناد و دیدگاه شخصی خودم می‌نویسم.
جدیدترین مطالب
خدمات ما
اطلاعات تماس
شماره همراه

09158983103

شماره همراه پشتیبانی فنی

09152259192

آدرس ایمیل

info@mashhadseo.com

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *