بهترین منابع آموزش سئو ۲۰۲۴

آنچه در این مطلب میخوانید:
بهترین منابع آموزش رایگان سئو ۲۰۲۴

بهترین آموزش های رایگان سئو

تمام کسانی که می خواهند در زمینه سئو اطلاعات خود را افزایش دهند باید از منابع آموزشی استفاده کنند؛ در بهترین منابع آموزش رایگان سئو مباحثی مانند تحقیق کلمات کلیدی، لینک سازی داخلی و خارجی، طراحی استراتژی های بلندمدت، تکنیک های بهینه سازی و تجزیه و تحلیل نتایج به شما آموزش داده می شود. شما می توانید بر اساس سطح توانایی و میزان مهارت خود، یکی از این منابع را انتخاب کرده و توانایی های خود را در این زمینه افزایش دهید.

بهترین منابع فارسی و انگلیسی آموزش سئو

شما می خواهید با استفاده از دانش خود از سئو، رتبه وب سایت موردنظر را در موتورهای جستجو ارتقا دهید. برای دریافت آموزش ها نیز می توانید به همین موتورهای جستجو مراجعه کنید. گوگل بهترین منابع فارسی و انگلیسی آموزش سئو را در اختیار شما می گذارد. اگر می خواهید این مسیر را برای خود کوتاه تر کنید بهتر است در بهترین دوره آموزش سئو شرکت کنید. در ادامه قصد داریم ۵ منبع فارسی و انگلیسی آموزش سئو را به شما معرفی کنیم:

  1. سایت های آموزشی 

افراد مختلف می توانند آموزش های سئو را از طریق سایت های فارسی و انگلیسی دریافت کنند. در این سایت ها آموزش، اخبار و بخش بلاگ وجود دارد. نیازی نیست آموزش های چندین سایت را به صورت همزمان مشاهده کنید. تنها باید با  بهترین منابع آموزش رایگان سئو آشنا شوید؛ در این صورت، دنبال کردن یک سایت نیز کفایت می کند. 

پس از آن باید مطالبی که یاد گرفته اید را تکرار و تمرین کنید تا به تمام آنها مسلط شوید. اگر به زبان انگلیسی مسلط هستید می توانید سایت های آموزشی انگلیسی زبان را انتخاب کنید. در این سایت ها تیمی حرفه ای مشغول به تولید محتوا هستند و آخرین الگوریتم های موتورهای جستجو را زیر نظر دارند. برای سریع شدن روند آموزش لازم است تا با چک لیست سئو داخلی و خارجی و بخش‌های دیگر سئو آشنا شوید. در پایان این مطلب لیستی از سایت های معتبر آموزش سئو را به شما معرفی خواهیم کرد.

بهترین سایت های آموزش سئو
دوره سئو یودمی
  1. کانال یوتیوب 

این روزها بسیاری از افراد از فایل های ویدئویی برای یادگیری امور مختلف استفاده می کنند. یوتیوب به عنوان یکی از بزرگترین پلتفرم های محبوب برای انتشار منابع ویدئویی شناخته می شود. شما می توانید با عضویت در یک کانال یوتیوب معتبر آموزش های لازم در زمینه سئو را دریافت کنید. کانال هایی مانندvidIQ ،Ahrefs ،Semrush ،Ranking Academy،Income School ، Craig Campbell و Matt Diggity از بهترین منابع آموزشی در یوتیوب هستند.

  1. دوره های رایگان سئو در دنیا

شرکت ها و سایت های بسیار زیادی به انتشار دوره های رایگان سئو در دنیا می پردازند. شما می توانید با دریافت این آموزش ها به یک متخصص سئو تبدیل شوید. از آنجایی که آموزش هایی که در این سایت ها ارائه می شود به صورت خودآموز هستند باید تلاش بیشتری برای فراگرفتن مطالب آموزشی داشته باشید. تا بتوانید با استفاده از این منابع به موفقیت خوبی در زمینه سئو برسید. برخی از مشهورترین دوره های آموزش رایگان در دنیا توسط مؤسسات مانند BrightLocal، Semrush، Yoast، Shopify، HubSpot و Coursera برگزار می شوند.

  1. اپلیکیشن های آموزشی

این روزها بسیاری از افراد از اپلیکیشن های موبایل برای آموزش دیدن استفاده می کنند. برای آموزش سئو نیز می توان به سراغ اپلیکیشن های معروف و شناخته شده رفت. اگر در گوگل پلی اندروید، اپ استور یا بازار کلمه آموزش سئو را جستجو کنید، اپلیکیشن های زیادی به شما پیشنهاد می شود. 

در اکثر این اپلیکیشن ها، فایل های صوتی و ویدئویی آموزش سئو قرار گرفته است. همچنین کاربر می تواند از مقالات آموزشی رایگان نیز استفاده کند. پس از پایان هر مبحث نیز جلسات پرسش و پاسخ برگزار می گردد. به همین دلیل اپلیکیشن های موبایلی به یکی از بهترین منابع آموزش رایگان سئو تبدیل شده اند.

شرکت در دوره های سئو

  1. شرکت در دوره های سئو

منابعی که تاکنون به شما معرفی کردیم به صورت خودآموز هستند و برای استفاده از آنها باید تلاش و پشتکار بسیار زیادی داشته باشید. شما می توانید با شرکت در دوره های سئو، مسیر را برای خودتان هموارتر و آسان تر کنید. در دوره های سئو، آموزش ها به صورت منسجم و فشرده به دانشجویان و کارآموزان ارائه می شود. در نتیجه مدت زمانی که برای یادگیری سئو صرف خواهید کرد، کوتاه تر می شود. پس اگر به دنبال راهی کوتاه برای یادگیری سئو می گردید بهتر است در دوره های آموزشی آن شرکت کنید.

بهترین دوره های آموزش رایگان سئو

همانطور که به آن اشاره کردیم شرکت در دوره های آموزش سئو راهی کوتاه و آسان برای دریافت آموزش های لازم است. در ادامه قصد داریم تا چند نمونه از بهترین دوره های آموزش رایگان سئو را به شما معرفی کنیم:

دوره حجت مسگری 

دوره های آموزشی حجت مسگری در سایت freeseoforever.ir برای علاقه مندان برگزار می شود. در این دوره های آموزشی ابزارهای سئو، سئو محتوا، سئوی تکنیکال، استراتژی سئو، لینک سازی و الگوریتم سئو به کارآموزان آموزش داده می شود. می توان گفت دوره حجت مسگری یکی از بهترین منابع آموزش رایگان سئو به زبان فارسی است.

تنها مشکل این دوره این است که به دلیل انلاین بودن این دوره امکان طرح پرسش وجود ندارد و با وجود گذشت زمان و تغییر الگوریتم های گوگل ممکن است بعد از مدتی از اعتبار ساقط شود.

 دوره سئو coursera

در سایت آموزشی coursera، دوره های سئو نیز برگزار می شود. مبتدیان می توانند راهنمایی های مقدماتی را در این زمینه دریافت کنند. پس از آن نیز به متخصصی در زمینه طراحی استراتژی و بهینه سازی موتور جستجو تبدیل شوند. در پایان این دوره ها گواهینامه ای معتبر به شرکت کنندگان ارائه می شود.

فراموش نکنید که دوره های اینچنینی که در پلتفرم های خارجی برگذار می شوند، تمام به زبان انگلیسی بوده و شما برای شرکت در آن ها و دریافت گواهینامه باید به این زبان تسلط کافی داشته بشید.

بهترین سایت های آموزش سئو

دوره سئو udemy

در دوره های udemy از صفر تا صد مبانی سئو به شما آموزش داده می شود. این مرجع پر از ویدئوهای آموزشی بوده و امکان رفع اشکال توسط اساتید نیز در آن وجود دارد.

دوره سئو Shecodes

در سایت Shecodes آموزش هایی برای خانم های خانه دار و شاغل ارائه می شود تا به آنها مهارت های مختلف را آموزش دهد. یکی از این دوره ها، دوره آموزش سئو است که در پایان آن نیز مدرکی به بانوان اعطا می گردد. شما می توانید از مطالب آموزشی و دوره های مختلف این سایت نیز استفاده کنید.

ابزار وردپرس

در سیستم مدیریت محتوای وردپرس، افزونه ها و ابزارهای مختلفی وجود دارد که با استفاده از آن می توان مبانی سئو را یاد گرفت و بهینه سازی وب سایت های مختلف را انجام داد. افزونه هایی مانند SEOPress، All in One SEO (AIOSEO)، Yoast SEO، SEMRush، Redirection و Rank Math گزینه های خوبی در این زمینه هستند.

بهترین سایت های اموزش سئو

بهترین سایت های آموزش سئو ۲۰۲۴ 

یکی از  بهترین منابع آموزش رایگان سئو، استفاده از سایت های آموزشی است. ما می خواهیم بهترین سایت ها که در سال ۲۰۲۴ آموزش های جامع و کاملی را به علاقه مندان ارائه کرده اند را به شما معرفی کنیم:

Google search central

در این سایت می توانید از آخرین تغییرات الگوریتم های گوگل و همچنین منابع آموزشی مختلف استفاده کنید. بخش های مختلفی برای تجزیه و تحلیل استراتژی های سئو در Google search central وجود دارد که می توانید از آنها برای ارتقا سطح اطلاعاتتان استفاده کنید.

Semrush 

در Semrush انواع اصول سئو با روشی آسان به فرد آموزش داده می شوند. همچنین روش های تحقیق کلمات کلیدی، سئو خارجی، سئو داخلی، سئو محلی، سئو تکنیکال، بازاریابی محتوا و مدیریت کمپین نیز در این سایت آموزش داده می شود. برای آشنایی بیشتر با این بخش می توانید از چک لیست سئو خارجی استفاده کنید.

آموزش رایگان سئو در وب سایت Moz

وب سایت Moz یکی از  بهترین منابع آموزش رایگان سئو است که در آن مباحث سئو از سطح مبتدی تا پیشرفته به کاربران ارائه می شود. تکنیک های سئو و الگوریتم های روز گوگل در این وب سایت مورد بررسی قرار گرفته و به صورت دقیق آموزش داده می شوند.

Backlinko بهترین منبع یادگیری سئو

در Backlinko تعداد زیادی مقاله در مورد روش های مختلف سئو و نمونه های واقعی وجود دارد. شما می توانید با مطالعه این مقالات، تخصص زیادی در زمینه سئو به دست بیاورید. در مطالب آموزشی این وب سایت از تصاویر و اینفوگرافیک های کاربردی برای آموزش آسان کاربر استفاده شده است.

HubSpot

دوره های HubSpot به صورت ۶ ساعته و از طریق ۲۲ ویدئو در اختیار علاقمندان به سئو قرار می گیرد. شما می توانید با استفاده از این آموزش ها سطح اطلاعات خود از سئو را افزایش داده و به یکی از فعالان در زمینه سئو تبدیل شوید.

Yoast seo

با مراجعه به سایت Yoast seo می توانید مفاهیم ابتدایی و سطح متوسط سئو را فرا بگیرید. این وب سایت یک افزونه کاربردی برای وردپرس نیز طراحی کرده است.

Ahrefs یکی از بهترین منابع آموزش رایگان سئو

برای آشنایی با نحوه عملکرد در موتورهای جستجو، اصول پایه سئو، انواع سئو داخلی و خارجی، استخراج کلمات کلیدی و روش های سئوی تکنیکال می توانید به وب سایت Ahrefs مراجعه کنید. یکی از مهم ترین بخش های سئو، مربوط به سئوی محتوا است که به همین منظور مشاهده چک لیست سئو محتوا نیز به افزایش اطلاعات شما کمک می کند.

دوره سئو کورسرا

بهترین منابع آموزش رایگان سئو در سطح پیشرفته

منابعی که در بخش قبل به شما معرفی کردیم برای افراد مبتدی و شروع آموزش سئو مناسب هستند. اما اگر می خواهید سئو را در سطح پیشرفته تری دنبال کنید باید به یکی از سایت های زیر مراجعه نمایید:

Aleyda

Aleyda یک مؤسسه بین المللی سئو است که در سایت خود نکات، اخبار و الگوریتم های جدید سئو را مطرح می کند. شما می توانید با پیگیری اخبار این سایت به اطلاعات خود اضافه کرده و سئو را در سطح پیشرفته تری آموزش ببینید.

Google Search Central

بهترین مرجع برای یادگیری سئو و کسب رتبه برتر در گوگل، Google Search Central است؛ زیرا با توجه به آخرین الگوریتم های روز مفاهیم آموزشی خود را ارائه می دهد. اگر می خواهید از آموزش های نوین سئو استفاده کنید می توانید از این وب سایت استفاده کنید.

Backlinko

در Backlinko نه تنها آموزش های مقدماتی سئو به کارآموزان ارائه می شود بلکه آموزش های پیشرفته تری نیز برای یادگیری استراتژی های نوین در سئو ارائه شده است. با استفاده از تصاویر بک لینکو به راحتی می توانید مفاهیم پیشرفته را درک کرده و آنها را به کار ببرید.

Builtvisible از بهترین منابع آموزش رایگان سئو در سطح پیشرفته

در وب سایت Builtvisible که توسط یک آژانس دیجیتال مارکتینگ معتبر ساخته شده است می توان موضوعاتی در زمینه سئو، بازاریابی محتوا و روابط عمومی دیجیتال را فرا گرفت. این وب سایت آموزش های پیشرفته را در این زمینه به کاربران ارائه می دهد.

نتیجه گیری بهترین منابع آموزش رایگان سئو

با استفاده از سایت های آموزشی، کانال یوتیوب، دوره های رایگان سئو در دنیا، اپلیکیشن های آموزشی و شرکت در دوره های سئو می توان به یکی از متخصصین این رشته تبدیل شد. شما می توانید در یکی از بهترین دوره های آموزش رایگان شرکت کنید. همچنین با استفاده از سایت های آموزشی که در این مطلب به شما معرفی کردیم می توانید با اصول اولیه سئو آشنا شوید. برای دنبال کردن این مباحث به صورت پیشرفته نیز منابعی وجود دارند که در پایان به آنها اشاره کردیم. 

با استفاده از بهترین منابع آموزش رایگان سئو می توان با هزینه بسیار کم به یک متخصص سئو تبدیل شد. اگر می خواهید سئو را به صورت اصولی و در زمانی کوتاه فرا بگیرید، ما در مشهد سئو آماده هستیم تا مباحث آن را به شما آموزش دهیم. از بهترین انتخاب ها برای یادگیری سئو، مشهد سئو است. ما در این مجموعه، دوره های آموزشی مختلفی را برگزار می کنیم و با شرکت در این دوره ها به صورت کاملا تخصصی سئو را آموزش می‌بینید.

اگر در ابتدای مسیر یادگیری سئو هستید نقشه راه یادگیری سئو به شما کمک می کند که راه خود را برای گام برداشتن در این مسیر جذاب پیدا کنید. برای شروع کردن سئو ابتدا باید با قوانین مربوط به تحقیق و استخراج کلمات کلیدی آشنا شوید. سپس با تولید محتوا هدفمند، لینک سازی و دیگر مباحث و تکنیک های سئو به جایگاه خوبی در گوگل برسید. در نهایت نیز باید نتایج استراتژی خود را با استفاده از ابزارهای خاص تجزیه و تحلیل کنید.

در سئو باید محتوایی تولید کنید که توسط کاربر سرچ می شود. پس انتخاب کلمه کلیدی و تولید محتوای مناسب اولین قدم در سئو هستند. اگر برای شما هم این سوال وجود دارد که چطور سئو کار شویم؛ توصیه می کنیم روی لینک کلیک کنید!

زهرا سحرخیز
زهرا سحرخیز
سلام من زهرا سحرخیز هستم؛ متخصص سئو در شرکت مشهد سئو و محقق در زمینه دیجیتال مارکتینگ و سئو. من اینجا مقالاتم رو با تکیه بر مطالب و اخبار روز سئو ، منابع قابل استناد و دیدگاه شخصی خودم می‌نویسم.
جدیدترین مطالب
خدمات ما
اطلاعات تماس
شماره همراه

09158983103

شماره همراه پشتیبانی فنی

09152259192

آدرس ایمیل

info@mashhadseo.com

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *