چطور سئوکار شویم

آنچه در این مطلب میخوانید:
چطور سئوکار شویم

چگونه متخصص سئو شویم؟

یکی از پردرآمدترین مشاغلی که این روزها سر و صدای بسیاری به پا کرده است، سئوی سایت است؛ به همین خاطر است که شما هم مانند هزاران نفر دیگر احتمالا برایتان این سوال مطرح شده است که چگونه سئوکار شویم!؟ یا اینکه بهترین دوره آموزش سئو کدام است؟

 در ادامه قصد داریم تا وظایف یک سئوکار را به شما معرفی کرده و ۶ روش را برای متخصص شدن در این زمینه برایتان توضیح دهیم. تا انتهای این مطلب با ما باشید تا کامل ترین نقشه راه یادگیری سئو در 30 روز را ببینید! 

به تمام مهارت هایی که برای متخصص سئو شدن به آن نیاز پیدا می کنید نیز در این مطلب اشاره شده است. در پایان برای آنکه بتوانید به درآمد خوبی برسید روش هایی برای کسب درآمد از سئو را هم به شما معرفی می کنیم.

سئو کار کیست
از چه راهی سئو کار بشم

سئوکار کیست؟

یک سئوکار یا متخصص سئو کسی است که وبسایت ها را برای رسیدن به رتبه بالاتر در موتورهای جستجو بهینه سازی می کند. برای انجام این کار قاعدتا به تکنیک ها و مهارت های مختلفی نیاز است. با استفاده از این مهارت ها می توان ترافیک بیشتری را از موتور جستجو دریافت کرد. در پاسخ به سوال سئو کار چیست در ادامه محتوا به تفضیل بحث خواهیم کرد؛ اما در همین ابتدا باید بگوییم که بهترین  راه برای سئو کار شدن این است که در بهترین دوره آموزش سئو در مشهد یا هر شهر دیگری که در آن زندگی می کنید شرکت نمایید یا بهترین منابع آموزشی سئو را با تحقیق زیاد پیدا کرده و از آن ها بیاموزید.

چرا باید سئو را یاد بگیریم؟ چرا مهم است که چطور متخصص سئو شویم؟

این روزها دنیای سئو و دیجیتال مارکتینگ برای همه جا دارد و مزایا یادگیری سئو انقدر گسترده است که برای آن تنها یک مقاله کافی نیست؛ در خلاصه ترین حالت ممکن باید بگوییم که مزیت سئو بیشتر شناخته شدن، بیشتر دیده شدن و در نهایت بیشتر سود کردن است، این سود میتواند به واسطه بیشتر فروختن محصولات و خدمات یا کسب اعتبار شما باشد. چه کسی دوست ندارد که یک بازاریاب همیشه فعال و خستگی ناپذیر داشته باشد؟

 سئوکارها می توانند وب سایت شخصی خود را راه اندازی و بهینه سازی کنند و دیگر برای فروش محصولات یا خدمات خود به واسطه ها، فضای فیزیکی، مرز های جغرافیایی نیازی نداشته باشند؛ بنابراین می توان گفت یکی از مهمترین دلایل برای یادگیری سئو، رشد کسب و کار شخصی و رسیدن به درآمدی بالا و حتی دلاری است.

شما باید انگیزه ای قوی برای تبدیل شدن به یک متخصص سئو را داشته باشید، تنها در این صورت است که به دنبال پاسخ به پرسش چطور سئوکار حرفه ای شویم؟ خواهید رفت. بهینه سازی وب سایت های مختلف مزایای بسیار زیادی دارد که همه این ها می تواند انگیزه قوی برای یادگیری سئو سایت باشد. 

برخی از مزایای سئو به شرح زیر هستند:

 • با سئو صحیح می توان ترافیک ارگانیک سایت را افزایش داد.
 • نرخ بازگشت سرمایه نیز افزایش پیدا می کند.
 • سئو روشی حرفه ای و کم هزینه برای بازاریابی است.
 • شما می توانید از این تبلیغات به صورت ۲۴ ساعته استفاده کنید.
 • امکان طراحی سازگار برای وب سایت نیز در این زمینه وجود دارد.
 • با استفاده از سئو می توان یک استراتژی بازاریابی بلندمدت داشت.
 • برندسازی با استفاده از این مهارت ها امکان پذیر خواهد شد.
 • وب سایت موردنظر به رتبه خوبی در موتورهای جستجو می رسد.
 • رسیدن به جایگاه برتر گوگل، فروش محصولات و خدمات کسب و کار شما را افزایش خواهد داد.
 • نرخ تبدیل کاربران به مشتریان واقعی افزایش پیدا می کند.
 • با سئو مشتریان هدف خودشان با پای خود به سمت شما می آیند!
 
مزایا متخصص سئو شدن
سئو برای چیست

6 روش برای متخصص سئو شدن

برای پاسخ به چطور سئوکار شویم باید به سراغ روش های مختلف برای متخصص سئو شدن رفت. با وجود آنکه روش های بسیار زیادی در دنیا برای تبدیل شدن به یک سئوکار حرفه ای وجود دارد. اما ۶ روشی که در ادامه به شما معرفی می کنیم از همه آن ها مؤثرتر بوده و شما را زودتر به هدفتان می رسانند:

1- شرکت در دوره های آموزش سئو شاه کلید یادگیری سئو!

بهترین و سریعترین راه برای تبدیل شدن به یک متخصص سئو، شرکت در دوره های آموزشی است. این دوره ها به صورت جامع و فشرده، روش های بهینه سازی وب سایت را به کارآموزان و دانشجویان آموزش می دهند. همچنین می توان اشکالات و ابهامات خود را با مدرس دوره در میان گذاشت و نقاط ضعف را به قوت تبدیل کرد.

مزیت بزرگ شرکت در دوره های آموزشی این است که شما یک همراه همیشگی و یک راهنمای خبره در کنارتان خواهید داشت و به محض مواجه با مشکلات میتوانید کمک های ارزنده ای دریافت کنید. 

2- بهینه کردن وب سایت شخصی و آزمون و خطا

شما می توانید کار خود را با بهینه کردن وب سایت های شخصی شروع کنید. پس از استفاده از یک استراتژی در سئو، می توانید نتایج به دست آمده را آنالیز کرده و میزان تأثیرگذاری آن را بسنجید. این روش آموزش تجربی و استفاده از نتایج آزمون و خطا نیز شما را به یک متخصص سئو حرفه ای تبدیل می کند.

3- کارآموزی در شرکت های دیجیتال مارکتینگ یا شرکت های سئو

برای آنکه بتوانید را سئو به صورت اصولی فرا بگیرید می توانید در دوره های کارآموزی شرکت های دیجیتال مارکتینگ یا آژانس های بازاریابی شرکت کنید. در این دوره ها به شما آموزش رایگان بهینه سازی وب سایت ارائه می شود و در مقابل باید پروژه هایی را برای شرکت انجام دهید. پس از آن تمام نقاط ضعف و قوت شما بررسی شده و به طور کامل رفع می شوند.

اگر به دنبال بهترین دوره آموزش سئو هستید و تصمیم دارید در کوتاه ترین مدت ممکن تبدیل به یک متخصص سئو حرفه ای بشید با ما تماس بگیرید!

شماره تماس: 09158983103 

 

همه چیز راجع به سئو

4- گرفتن پروژه های سئو برای سئوکار شدن

با دریافت پروژه های سئو نیز می توانید تخصص خود را در این زمینه افزایش داد. اگر می پرسید چگونه سئوکار حرفه ای شویم باید به شما بگوییم که تنها با تلاش و یادگیری بی وقفه است که به یک متخصص سئو باتجربه تبدیل خواهید شد. شما می توانید با گرفتن پروژه های سئو به این هدف خود برسید؛ البته توجه کنید که انجام پروژه های واقعی در صورتی که تخصص کافی نداشته باشید بسیار چالش برانگیز و شاید مایوس کننده باشد! 

در هر صورت اگر این روش انتخابی شماست سعی کنید از پروژه های ساده تر، کم هزینه تر شروع کنید. بزرگترین شانس شما در این روش این است که با پروژه ی دست اولی مواجه شوید که در ابتدا و شروع کار است، در این صورت همه چیز ساده تر خواهد شد!

5- گرفتن مدارک یا گواهینامه های آنلاین

پلتفرم های معتبر بسیاری وجود دارند که دوره های رایگان پولی و رایگان بسیاری را برگذار می کنند و در انتهای دوره به شرط قبول شدن شما در آزمون نهایی به شما مدارک ارزنده و قابل ترجمه اعطا می کنند. این مدارک علاوه بر اینکه نشان دهنده میزان اطلاعات و تخصص شما از دنیای سئو است به نوعی میتواند باری پر بار تر کردن رزومه شما بسیار کار ساز باشد از طرفی با شرکت در این دوره ها شما به روز ترین مباحث علم سئو را فرا می گیرید. تنها مشکل این پلتفرم ها این است که کلاس ها به زبان انگلیسی ارائه می شوند و شما ناچار هستید که قبل از استفاده از این کلاس ها زبان انگلیسی را یاد بگیرید؛ برای مثال در پلتفرم Coursera دوره های آموزشی آنلاین و آفلاین بسیار زیادی به در اختیار شما قرار می گیرد. یکی از کامل ترین دوره های آموزشی این پلتفرم سئو یا همان بهینه سازی وب سایت است. در پایان نیز به شما گواهینامه ای معتبر اعطا می شود.

6- کار کردن بر روی پروژه های سئو در خانه برای متخصص سئو شدن

خوشبختانه سئو یکی از مشاغلی است که می توانید آن را در خانه نیز انجام دهید. تنها کافی است با یکی از شرکت ها به صورت دورکاری قرارداد بسته و پس از آن می توانید از همین طریق به کسب درآمد بپردازید. توصیه ما به شما این است که تا قبل از متخصص شدن در سئو سراغ فریلنسری نروید و فرصت همکاری گروهی و یادگیری در محیط حرفه ای را از خود دریغ نکنید.

7- خرید پکیج های یادگیری سئو

یکی دیگر از پر طرفدار ترین شیوه های یادگیری سئو، خرید پکیج های آموزش سئو است. در این پکیج ها ویدئو آموزش صفر تا صد سئو یا بخش هایی از آن به شما داده می شود. مزیت این روش این است که شما به صورت چندین باره می توانید ویدئو ها را ببینید؛ البته فراموش نکنید که در این روش با وجود مزایا بسیار آن، امکان طرح پرسش و عیب یابی وجود نخواهد داشت.

سرعت یادگیری سئو با روش های مختلف

اکنون که به خوبی می دانیم چطور سئوکار شویم باید شما را با سرعت یادگیری در روش های مختلف نیز آشنا کنیم. البته مرور نقشه یادگیری سئو نیز به شما توصیه می شود. در جدول زیر سرعت یادگیری بهینه سازی وب سایت با روش های مختلف را از جوانب گوناگون بررسی کرده ایم:

روش های یادگیری سئو سرعت سهولت هزینه   راهنمایی / پشتیبانی
شرکت در دوره های آموزش سئو 4 از 5 5 از 5 3 از 5 5 از 5
بهینه کردن وب سایت شخصی 3 از 5 2 از 5 1 از 5 1 از 5
کارآموزی در شرکت های دیجیتال مارکتینگ یا آژانس های سئو 4 از 5 3 از 5 1 از 5 4 از 5
گرفتن پروژه های سئو 2 از 5 2 از 5 2 از 5 1 از 5
گرفتن مدارک یا گواهینامه های آنلاین 3 از 5 3 از 5 3 از 5 1 از 5
کار کردن بر روی پروژه های سئو در خانه 2 از 5 1 از 5 1 از 5 1 از 5
خرید پکیج آموزش سئو 3 از 5 3 از 5 3 از 5 1 از 5

مهارت هایی که یک متخصص سئو باید بداند!

اگر می پرسید چگونه متخصص سئو شویم؟ باید به شما بگوییم که مهارت های زیادی را باید یاد بگیرید و تمرین کنید. این مهارت ها شما را به یک سئوکار حرفه ای تبدیل می کنند. در ادامه هر یک را به طور مختصر برایتان توضیح می دهیم.

عملکرد موتورهای جستجو را عمیق یادبگیرید

موتورهای جستجو ربات های خود را برای یافتن صفحات مختلف در اینترنت می فرستند. شما باید این ربات ها را راهنمایی کنید تا تمام مطالب شما را کرال کرده و در نهایت شما را به فهرست گوگل اضافه کنند. زمانی که کاربر عبارت موردنظر خود را جستجو می کند، ربات های گوگل به دنبال صفحاتی می گردند که محتوایی با این کلمات کلیدی تولید کرده اند و سپس آنها را بر اساس الگوریتم های خود رتبه بندی می کنند. شما به عنوان یک سئوکار باید کلمات کلیدی را مطابق با الگوریتم های گوگل به کار ببرید.

فاکتورهای مهم برای رنک گرفتن را دریابید!

در موتورهای جستجو بیش از ۲۰۰ فاکتور مختلف برای رنک کردن صفحات در نظر گرفته می شود. معمولاً ارتباط، اعتبار و کیفیت در مطالب باعث کسب رتبه برتر در موتورهای جستجو خواهد شد. مطالب شما باید با عبارتی که کاربر جستجو کرده است، مرتبط باشد. 

همچنین اعتبار کافی برای پیوستن به فهرست گوگل را داشته باشد. هرچه تعداد لینک های بیشتری در مطلب شما وجود داشته باشد، اعتبار آن از نظر گوگل بیشتر است. کیفیت مطالب نیز با استفاده از الگوریتم های پیچیده گوگل قابل شناسایی هستند. شما باید هر سه عامل فوق را در مطالبی که برای سئو سایت به کار می برید، رعایت کرده باشید.

الگوریتم های موتورهای جستجوگر 

برای اینکه بفهمیم چطور سئوکار شویم شاید یکی از اولین راه ها این باشد که الگوریتم های موتور های جستجوگر را فراگیریم تا به قسمت های مهم سئو دست یابیم و متوجه شویم که برای موتور های جستجوگر مهمی همچون گوگل دقیقا چه چیزهایی مهم است. قواعدی که گوگل با استفاده از آن ها به صفحات مختلف رتبه می دهد در الگوریتم های آن تعریف شده است. این الگوریتم ها به صورت مداوم در حال تغییر هستند. یک متخصص سئو حرفه ای باید با آخرین تغییرات الگوریتم های موتورهای جستجوگر آشنا باشد تا بتواند از آنها برای بهینه سازی حرفه ای وب سایت ها استفاده نماید.

دانش پایه از html برای سئوکار شدن

نیازی نیست یک برنامه نویس مسلط به HTML باشید تا بتوانید به متخصص سئو تبدیل شوید. اما باید با اصول اولیه html آشنایی داشته باشید. گوگل به کدهای سایت شما نگاه می کند و اگر آن را درک نکند، رتبه خوبی به سایت اختصاص نمی دهد. همچنین اگر با مشکلات فنی روبرو شوید باید بتوانید با اصول اولیه html آن ها را رفع کنید. پس بهتر از مهارت خود را در این زمینه افزایش دهید.

تحقیق کلمات کلیدی مهم ترین بخش سئو

یکی از مهمترین مسائلی که در پاسخ به سؤال چطور سئوکار شویم باید به آن بپردازیم تحقیق کلمات کلیدی است. این کلمات کلیدی هستند که ترافیک گوگل را به سایت شما جذب می کنند. اگر آن ها را اشتباه انتخاب کنید به هدف خود از تولید محتوا نخواهید رسید.

بازاریابی محتوایی برای نتیجه بهتر

اگر اصول بازاریابی محتوا را در سئو سایت به کار نبرید، فروش محصولات یا خدمات شما افزایش پیدا نمی کند. در الگوریتم های ۲۰۲۳ گوگل اگر محتوایی مناسب برای بازاریابی تولید نکنید به هیچ عنوان  به جایگاه خوبی نخواهید رسید.

سئو محتوا برای متخصص سئو شدن

تنها با پر کردن صفحات خود از کلمات کلیدی نمی توانید محتوای خود را سئو کنید. بلکه باید با اصول پیچیده تری به سراغ بهینه سازی وب سایت ها بروید. در سئو محتوا تمامی این اصول و قواعد شما آموزش داده می شود.

اگر به دنبال کاملترین چک لیست سئو محتوا برای تبدیل شدن به یک متخصص سئو حرفه ای هستید بر روی لینک کلیک کنید.

سئو تکنیکال برای حرفه ای شدن در سئو

سئو تکنیکال یکی از مهمترین بخش های بهینه سازی وب سایت است که باید مهارت خود را در آن افزایش دهید. این سئو به کمک کسب و کارهای مهم و سایت های خبری می آید و آنها را به رتبه یک در صفحه جستجو تبدیل می کند.

لینک سازی و سئو خارجی

یکی از مهمترین بخش های سئو سایت، لینک سازی است. اگر شما نتوانید لینک های داخلی و خارجی مناسبی را در سئوی کلاه سفید به کار ببرید، اعتبار شما در موتورهای جستجو کاهش پیدا می کند. در نتیجه رقبایتان از شما پیشی می گیرند.

آنالیز دیتا با ابزار های مختلف

تمام استراتژی هایی که برای بهینه سازی یک وب سایت به کار می برید باید به طور مرتب آنالیز شوند. در صورتی که این استراتژی به افزایش ترافیک ورودی منجر نشده باشد باید آن را تغییر داد و استراتژی های جدید را جایگزین نمود.

 

چطور سئوکار شویم
چگونه متخصص سئو شویم

روش های کسب درآمد از سئو

پس از بررسی جواب چطور سئوکار شویم؟ وقت آن است تا چشم اندازی واقعی از آینده کاری شما پس از آموزش سئو را ترسیم کنیم! زمانی که به یک متخصص سئو تبدیل شدید می توانید به راحتی با انجام یکی از کارهای زیر، به درآمدی مناسب برسید:

کار بر روی وب سایت شخصی

با بهینه سازی کردن وب سایت های شخصی آغاز کنید. این وب سایت ها را می توانید به یکی از صفحات برتر در گوگل تبدیل کرده و از طریق آن ها مطالب، تبلیغات، محصولات یا خدمات خود را به فروش برسانید.

گرفتن پروژه های سئو به صورت حضوری یا فریلنسری

شما می توانید با گرفتن پروژه های سئو به صورت حضوری یا فریلنسری درآمد خوبی را کسب کنید. تمام مهارت هایی که در ابتدا فرا گرفته اید در سئو پروژه ها به کار شما می آیند و باعث افزایش درآمد شما خواهند شد.

کار در شرکت های مختلف

با کار در شرکت های مختلف به صورت همزمان نیز می توانید به درآمد خوبی از سئو برسید. هیچ محدودیتی برای کار در شرکت ها وجود ندارد. ممکن است شما برای شرکتی در خارج از کشور، سئو محتوا، تکنیکال یا حتی پروژه کامل را انجام دهید و درآمد خود را به دلار دریافت کنید.

نتیجه گیری

در این مطلب سعی کردیم تا به پرسش چطور سئوکار شویم؟ پاسخی مناسب دهیم. شما می توانید با شرکت در دوره های آموزشی، بهینه کردن وب سایت های شخصی، کارآموزی در شرکت های دیجیتال مارکتینگ آژانس های بازاریابی، گرفتن پروژه های سئو، گرفتن مدارک یا گواهینامه های آنلاین و کار کردن بر روی پروژه های سئو در خانه به یک متخصص سئو تبدیل شوید. سرعت یادگیری در هر یک از این روش ها با یکدیگر متفاوت است. 

یک سئوکار حرفه ای باید مهارت هایی در زمینه عملکرد موتورهای جستجو، فاکتورهای مهم برای رنک گرفتن، الگوریتم های موتورهای جستجوگر، دانش پایه از html، تحقیق کلمات کلیدی، بازاریابی محتوایی، سئو محتوا، سئو تکنیکال، لینک سازی و آنالیز دیتا داشته باشد. 

در پایان این آموزش ها و کسب مهارت های لازم می توان از طریق کار بر روی وب سایت شخصی، گرفتن پروژه های سئو به صورت حضوری یا فریلنسری و کار در شرکت های مختلف به درآمد قابل توجهی رسید. ما در مشهد سئو دوره های مختلفی را برای تبدیل شدن شما به یک سئوکار حرفه ای برگزار می کنیم.

یادگیری سئو به آموزش هایی که دریافت می کنید بستگی دارد. در مطلب سئو سخت است؟ تمام جوانب را برای شما توضیح داده ایم.

شما می توانید روش های مختلفی را برای متخصص سئو شدن انتخاب کنید. حتی با کارآموزی در شرکت های مختلف نیز می توان به این اصول مسلط شد که روشی کم هزینه است.

زهرا سحرخیز
زهرا سحرخیز
سلام من زهرا سحرخیز هستم؛ متخصص سئو در شرکت مشهد سئو و محقق در زمینه دیجیتال مارکتینگ و سئو. من اینجا مقالاتم رو با تکیه بر مطالب و اخبار روز سئو ، منابع قابل استناد و دیدگاه شخصی خودم می‌نویسم.
جدیدترین مطالب
خدمات ما
اطلاعات تماس
شماره همراه

09158983103

شماره همراه پشتیبانی فنی

09152259192

آدرس ایمیل

info@mashhadseo.com

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *