معرفی 4 نمونه از جدید ترین استراتژی های محتوایی برای سئو

آنچه در این مطلب میخوانید:
استراتژی محتوا پیلار کلاستر

بهترین استراتژی های محتوایی برای سئو

ما می توانیم از استراتژی های مختلفی برای سئوی سایت خود استفاده کنیم اما اگر به سراغ جدید ترین استراتژی های محتوایی برای سئو بروید در زمانی کوتاه تر به نتایج بهتری می رسید. بسیاری از استراتژی هایی که در ادامه به شما معرفی می کنیم باعث جذب ترافیک بیشتر و افزایش نرخ تبدیل خواهند شد پس بهتر است هر چه زودتر با آن ها آشنا شوید و از انواع استراتژی محتوا در سئو برای بهینه سازی سایت موردنظر خود استفاده نمایید.

سئو همواره در حال تغییر است و حتی بهترین آموزش سئو هم نمیتواند بون بروز ماندن نتیجه ده؛ در واقع نمی توان تنها با استفاده از یک استراتژی و پایبندی به اصول قدیمی موفق بود. برای آن که بتوانید حرفی در زمینه سئو داشته باشید باید با جدیدترین استراتژی محتوا آشنایی داشته و از آن برای بهبود رتبه خود در موتورهای جستجو استفاده کنید. با دریافت خدمات آموزش سئو در مشهد، به طور کلی با این استراتژی ها آشنا می شوید و به صورت عملی آن هارا تجربه خواهید کرد؛ اما در ادامه هر یک از این استراتژی ها را به صورت مختصر به شما معرفی می کنیم.

استراتژی محتوا پیلار کلاستر

1- استراتژی Pillar Cluster

قبل از پرداختن به این استراتژی باید صفحه Pillar را به شما معرفی نماییم. این صفحات مجموعه ای از صفحات فرود مختلف هستند که پیرامون یک موضوع خاص ساخته شده اند. این صفحات با لینک سازی درست به یکدیگر پیوند زده می شوند. Pillar Cluster یکی از جدید ترین استراتژی های محتوایی برای سئو است که در زبان فارسی به آن محتوای خوشه ای گفته می شود و به مخاطبان و موتورهای جستجو کمک می کند تا موضوعات مرتبط با یکدیگر را سریع تر پیدا کنند؛ در نتیجه کاربران و ربات های موتور جستجو به سایت شما به عنوان یک منبع کامل اطلاعات، اعتماد می کنند.

شما با مشاهده چک لیست سئو محتوا می توانید گامی بزرگ برای سئوی سایت خود بردارید. استراتژی Pillar Cluster با استفاده از پارامترهای زیر باعث بهینه تر شدن سایت شما در موتورهای جستجو خواهد شد:

 • ارتباط: این استراتژی به ربات های خزنده موتورهای جستجو کمک می کند تا به ارتباط مطالب با یکدیگر پی ببرد.
 • E.E.A.T: با استفاده از محتوای خوشه ای می توان چهار پارامتر تجربه، تخصص، اقتدار و اعتماد را به صورت همزمان به دست آورد. همین کار باعث ارتقا جایگاه شما در موتورهای جستجو با سئوی محتوا می شود.
 • افزایش نرخ تعامل با کاربر: انواع استراتژی محتوا در سئو مانند Pillar Cluster به کاربر کمک می کند تا زمان بیشتری را در سایت شما بگذراند. محتوای خوشه ای میزان تعامل با کاربر را افزایش داده و او را به صورت درست راهنمایی می کند.

تکنیک آسمان خراش

2- استراتژی محتوا Skyscraper

اگر محتوایی که تولید می کنید موفق به جذب کاربر نمی شود و بک لینک باکیفیت از سایت های دیگر دریافت نمی کند باید از جدید ترین استراتژی های محتوایی برای سئو سایت وردپرسی مثل Skyscraper استفاده نمایید. انواع استراتژی محتوا در سئو باعث جذب ترافیک بیشتر می شوند اما تکنیک آسمان خراش یا همان Skyscraper به شما کمک می کند تا در محتواهای رقابتی موفق به جذب ترافیک شوید. همچنین این استراتژی محتوا با کسب بک لینک های متعدد، به سایت شما اعتبار بیشتری می دهد. در این رابطه بهتر است با چک لیست سئو داخلی نیز آشنا شوید.

تمرکز استراتژی Skyscraper بر روی لینک سازی صحیح است اگر این کار به درستی انجام شود، رتبه شما در نتایج موتورهای جستجو (SERP) ارتقا پیدا می کند. این استراتژی در سه مرحله انجام می شود:

 1. ابتدا باید محتوایی مرتبط با سایت با تعداد بک لینک های بالا را پیدا کنید.
 2. سپس محتوایی رقابتی ایجاد کنید که در آن اطلاعات کامل تر و تصاویر باکیفیتی وجود دارند.
 3. بک لینک هایی که ایجاد کرده اید را به مخاطبان معرفی کنید. شما می توانید از ایمیل مارکتینگ یا رپورتاژ برای معرفی لینک ها به مخاطب استفاده کنید.

استراتژیAverage performer

3- Average performer از جدید ترین استراتژی های محتوایی برای سئو

اگر سایتی که قصد بهینه سازی آن را دارید سال هاست که طراحی شده و توانسته است خود را به رتبه 1 تا 20 در موتور جستجو برساند می توانید با کمک یکی از جدید ترین استراتژی های محتوایی برای سئو یعنی Average performer به برندسازی آن بپردازید و سایت را به رتبه یک در SERP برسانید.

برای بررسی عملکرد وب سایت می توان از دو ابزار رایگان و در دسترس زیر استفاده نمود:

 1. گوگل سرچ کنسول (GSC): برای تدوین بهترین استراتژی سئو باید از عملکرد سایت خود اطلاع پیدا کنید. با استفاده از این ابزار می توان عملکرد را بر اساس تاریخ، صفحه فرود، عبارت جستجو و موارد دیگر فیلتر نمود. شما باید از نتایج به دست آمده برای رفع نقاط ضعف وب سایت استفاده کنید.
 2. (Google Analytics 4 (GA4: عملکرد وب سایت را با میزان تعامل کاربر نیز می سنجند. با استفاده از این ابزار می توانید تعامل کاربران با سایت خود را بررسی کرده و میزان تأثیر تبلیغات و لینک سازی خود را مشاهده نمایید. با تغییر فیلتر در این ابزار به نتایج بسیار مطلوبی می رسید پس برای کار با آن کمی صبر و حوصله داشته باشید.

البته یک ابزار غیر رایگان نیز به شما در اجرای استراتژی Average performer کمک می کند. Semrush ابزاری برای تحلیل نتایج ارگانیک در موتورهای جستجو است که به شما اطلاعات مفیدی درباره رتبه بندی کلمات کلیدی و میزان بازدید محلی ارائه می کند.

4- استراتژی Hop-Hop

اگر سایتی که قصد بهینه سازی آن را دارید تعداد صفحاتش محدود است و صرفاً بر روی کلمات کلیدی خاص تمرکز دارد می توانید از استراتژی Hop-Hop که از جدید ترین استراتژی های محتوایی برای سئو است، استفاده کنید. با استفاده از این تکنیک می توان ترافیک جستجو در برخی از کلمات کلیدی محدود و خاص را افزایش داد.

در استراتژی Hop-Hop از نکات زیر برای بهینه تر کردن سایت در موتورهای جستجو استفاده می شود:

 • باید از آنالیز رقبا استفاده کرد و تنها روشی را در انواع استراتژی محتوا در سئو انتخاب نمود که در کوتاه ترین زمان ممکن شما را به هدفتان برساند.
 • در تکنیک Hop-Hop صفحات فرود مختلفی را طراحی می کنید که مربوط به خدمات یا محصولات شما هستند.
 • کیفیت محتوا را فدای سرعت جذب ترافیک نکنید. تنها راه موفقیت در این استراتژی، تولید محتوای غنی و ارزشمند است.

نتیجه گیری جدید ترین استراتژی های محتوایی برای سئو

در این مطلب 4 نمونه از جدید ترین استراتژی های محتوایی برای سئو را به شما معرفی کردیم. Pillar Cluster، Skyscraper، Average Performer و Hop-Hop از انواع استراتژی محتوا در سئو هستند که تا کنون موفق بوده اند. با استفاده از استراتژی محتوا می توان به کار خود سرعت داد و به نتایج مطلوب تری رسید.

ما در مشهد سئو از این استراتژی ها به صورت مستمر استفاده می کنیم و می توانیم آن ها را به صورت کامل به شما آموزش دهیم. تمامی آموزش های مشهد سئو به صورت عملی نیز با شما تمرین می شوند پس مطمئن باشید که به آن ها مسلط خواهید شد. مشهد سئو سال ها تجربه در زمینه طراحی و بهینه سازی سایت های بزرگ دارد و به شما کمک می کند تا با کسب تخصص از سئو به درآمد خوبی برسید.

استراتژی سئو روشی مناسب برای بهتر دیده شدن در فضای وب و ارتقا رتبه سایت در صفحه نتایج موتورهای جستجو (SERP) است. با استفاده از استراتژی سئو می توان ترافیک ارگانیک بیشتری را به سمت وب سایت موردنظر هدایت کرد.

شما باید چهار مرحله شناخت مخاطب، درک موضوعات موردعلاقه، تولید محتوای ارزشمند و تجزیه و تحلیل نتایج را در  جدید ترین استراتژی های محتوایی برای سئو انجام دهید.

جدیدترین مطالب
خدمات ما
اطلاعات تماس
شماره همراه

09158983103

شماره همراه پشتیبانی فنی

09152259192

آدرس ایمیل

info@mashhadseo.com

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *