سئو سایت وردپرسی در مشهد

آنچه در این مطلب میخوانید:
سئو سایت وردپرسی در مشهد

معرفی بهترین راه برای سئو سایت های وردپرسی

راه اندازی یک وب سایت برای کسب و کار، اولین قدم برای ورود به فضای وب و جذب مشتریان بیشتر است. برای آن که سایت طراحی شده به بالاترین بازده خود برسد باید آن را بر اساس آخرین الگوریتم های روز دنیا بهینه سازی نمایید. 

بهترین راه برای سئو سایت وردپرسی در مشهد انتخاب شرکتی است که نه تنها با این الگوریتم ها آشنایی داشته باشد؛ بلکه به پشتوانه تجربه خود بتواند راهی کوتاه برای رسیدن به جایگاه برتر گوگل و افزایش میزان بازدیدکنندگان از سایت را به شما آموزش دهد. اگر می خواهید بدانید سئو سایت های وردپرسی چگونه است؟ باید ابتدا با مفاهیم اولیه در این زمینه آشنا شوید.

سئو وردپرس در مشهد

سئو وردپرس چیست؟

یکی از پرطرفدارترین سیستم های مدیریت محتوا (CMS)، وردپرس است. آمارها نشان می دهد که بیش از یک سوم سایت های دنیا با استفاده از این پلتفرم طراحی و مدیریت می شوند. هیچ کس نمی تواند منکر اهمیت سئو در فروش شود! هر چه سایت شما اصولی تر سئو شود، بازدید از آن بیشتر شده و فروش کالا و خدمات شما نیز افزایش چشمگیرتری خواهد داشت.

 سئو سایت وردپرس (WordPress SEO) به کارهایی گفته می شود که برای رسیدن سایت به رتبه های برتر در موتور جستجو انجام می گردد. با وردپرس در واقع شما می توانید مدیریت بسیار ساده تری برای سئو و محتوا های سایتتان داشته باشید؛ البته برای آشنایی بیشتر با سئو در وردپرس میتوان در دوره آموزش سئو در مشهد شرکت کرد و به صورت اصولی و قانونمند این بهینه سازی را انجام داد.

نکات مهم در سئو وردپرس

در این بخش قصد داریم تا مهمترین نکات برای سئو سایت و محتوای آن را در وردپرس به شما معرفی کنیم. این نکات کوچک و مهم به شما یاد می دهند که سئو سایت های وردپرسی چگونه است؟ برخی از اصولی که برای سئو سایت وردپرسی در مشهد باید به آن توجه کرد عبارت اند از:

تکنیک آنالیز رقبا

قبل از ورود کسب و کار شما به دنیای وب، کسانی بودند که این راه را طی کردند و به رتبه خوبی در گوگل رسیده اند. شما با استفاده از تکنیک آنالیز رقبا می توانید از آنها بهتر کار کرده و جایگاه به دست آمده توسط سایت های رقیب را تصاحب کنید. 

در بهترین شرکت خدمات سئو در مشهد برای آنالیز رقبا از چندین روش و تکنیک خاص استفاده می شود. از آن جایی که این راهکارها بر اساس آخرین الگوریتم های روز گوگل هستند به سرعت شما را به هدف خود می رسانند.

تحقیق کلمات کلیدی

کلمات کلیدی کلماتی هستند که کاربران آن ها را در موتورهای جستجو وارد می کنند. پس اگر در محتوای وب سایت شما از این کلمات استفاده شده باشد، به احتمال زیاد در لیست نتایج گوگل نمایش داده می شوید. 

برای این کار باید یک تیم سئو قوی، کیبورد ریسرچ را انجام داده و سپس استراتژی مناسبی را برای به کار بردن آن در نظر بگیرد. پس اگر می پرسید.

خود را از دید ربات های جستجوگر مخفی کنید!

شاید عجیب به نظر برسد اما شما می توانید با استفاده از تنظیمات وردپرس، خود را از دید ربات های جستجوگر گوگل مخفی کنید. این کار را زمانی انجام می دهیم که در حال آماده سازی سایت برای سئو هستیم. با روشن کردن این گزینه، زمان کافی برای رسیدن به بهترین محتوا برای بهینه سازی سایت را به دست می آوریم.

حذف صفحات از دید ربات های جستجوگر

در قسمت Settings در وردپرس بر روی گزینه Search engine visibility کلیک کرده و تیک فعال شدن آن را بزنید. پس از اتمام کار باید این تیک برداشته شود.

URL یکتا و مرتبط ایجاد کنید

تمام محتواهای وردپرسی با آدرس های URL در فضای وب شناخته می شوند. این آدرس ها باید به صورت یکتا و مرتبط تولید شوند. باید کاربر بتواند از روی این آدرس، متوجه محتوای کلی صفحه شود. شما می توانید این URLها را به صورت فارسی یا با عبارات انگلیسی مرتبط تعریف کنید؛ اما بهتر است از کدهای نامشخص و اعداد و حروف بی ربط استفاده ننمایید.

سئو سایت وردپرسی

در قسمت Settings وردپرس بخشی با نام Permalinksوجود دارد. در آن خواهید دید که URLها به روش های مختلفی نامگذاری می شوند. شما می توانید با استفاده از ساده (Plain)، بر اساس تاریخ و اسم (Day and name)، ماه و اسم (Month and name)، عددی (Numeric)، نام پست (Post name) و بر اساس ساختار دلخواه (Custom Structure) این آدرس ها را تعریف کنید. در سئو سایت وردپرسی در مشهد از گزینه نام پست استفاده می شود.

از افزونه های وردپرس استفاده کنید

در سیستم مدیریت محتوای وردپرس، افزونه های بسیار زیادی وجود دارد که به شما برای سئو سایت وردپرسی کمک خواهد کرد. شما با استفاده از افزونه هایی مانند All In One SEO Pack ،Rank math، Yoast SEO و The SEO Framework می توانید کارهای زیر را انجام دهید:

  • ایجاد نقشه برای سایت
  • پیاده سازی تگ ها و دسته بندی ها 
  • بهینه سازی عناوین و محتواها را با استفاده از کلمات کلیدی
  • استفاده از مزایای پشتیبانی گوگل آنالیتیکس

در وردپرس نقشه سایت طراحی کنید

یکی از بهترین راه ها برای سئو سایت وردپرسی در مشهد طراحی یک نقشه مناسب برای سایت است. این کار تأثیر مستقیمی بر روی کسب جایگاه در گوگل ندارد؛ اما ربات های گوگل را برای کرول کردن مناسب وب سایت راهنمایی می کند. 

کسانی که به کدنویسی مسلط هستند می توانند این کار را شخصاً انجام دهند؛ اما در وردپرس هم افزونه ای وجود دارد که این کار را برای دیگر افراد انجام می دهد. اگر نمی توانید کدنویسی کنید از افزونه های مختلف وردپرسی برای این کار استفاده کنید.

سایت خود را با کنسول گوگل آنالیز کنید

گوگل این امکان را به شما می دهد که با استفاده از Google Search Console محتویات سایت خود را بررسی کنید. برای این کار باید آدرس URL موردنظر خود را در این کنسول وارد کرده و اجازه هید تا ربات های خزنده گوگل آن را کرول کنند. در پایان نتایج بسیاری خوبی به شما ارائه خواهد شد.

در این کنسول امکان مشاهده کلماتی که کاربران به دنبال آن هستند، نحوه نمایش صفحه در موتور جستجو و تعداد دفعاتی که بر روی آن کلیک شده است، وجود دارد. بدین ترتیب می توانید استراتژی سئوی مناسبی را طراحی کرده و پیاده سازی کنید.

سرچ کنسول و تحلیل سایت وردپرسی

از تگ ها و دسته بندی ها استفاده کنید

فراموش نکنید که برای رسیدن به رتبه مناسب در گوگل باید از تگ ها و دسته بندی ها استفاده کنید. ربات ها نمی توانند یک سایت درهم ریخته و نامرتب را کرول کنند در صورتی که با استفاده از تگ ها و دسته بندی های منظم، کار برای آن ها بسیار راحت خواهد شد. این کار کاربر را هم راهنمایی می کند و ترافیک واقعی وب سایت وردپرسی را افزایش می دهد.

برای مشاهده تگ ها باید به صفحه پیشخوان وردپرس رفته و بر روی پست ها کلیک کنید. در این قسمت، بخشی با نام تگ ها قرار گرفته است که تمام تگ ها و برچسب های فعلی را به شما نشان می دهد. همچنین امکان اضافه کردن تگ جدید در این بخش وجود دارد. همین کار را می توان برای دسته بندی ها یا Categories انجام داد و دسته بندی های موجود را مشاهده یا دسته ای جدید را تعریف کرد.

از AIOSEO نهایت استفاده را بکنید

شما می توانید با استفاده از افزونه های مختلف عنوان سئو، توضیحات متا و کلمات کلیدی مناسب برای هر پست یا صفحه را پیدا کنید. همچنین پیش نمایش سایت خود را در گوگل ببینید. افزونه AIOSEO تمام این امکانات را در اختیار شما قرار می دهد. در هنگام تولید محتوای وردپرسی از این افزونه استفاده کنید.

بر روی کلمات کلیدی تمرکز کنید

بسیاری از مبتدیان تلاش می کنند تا کلماتی که کاربر در موتور جستجو وارد می کند را خودشان پیدا کنند این کار مانند راه رفتن در تاریکی است زیرا شما نمی دانید که سایت های رقیب چگونه توانسته اند با استفاده از کلمات مناسب به جایگاه خوبی در موتور جستجو برسند برای این کار ابزارهای مختلفی در اختیار متخصصین سئو قرار گرفته است برخی از این ابزارها به صورت رایگان به ارائه خدمات می پردازند شما می توانید با وارد کردن URL سایت های رقیب در WPBeginner از کلماتی که به کار برده اند مطلع شوید.

همچنین با استفاده از ابزار رایگان

 WPBeginner Keyword Generator به بیش از 300 ایده برای کلمات کلیدی مناسب برسید. سئو سایت وردپرس با استفاده از این روش ها به مراتب ساده تر و سریع تر خواهد شد. فقط کافی است تا این نور را در تاریکی روشن کرده و به مقصد خود برسید.

بررسی مزایای سئو سایت وردپرسی

برای سئو سایت وردپرسی در مشهد باید هدفی مهم داشته باشید. اگر با مزایای این کار آشنا شوید انگیزه بیشتری برای دنبال کردن آن دارید. در ادامه شما را با مهمترین مزایای بهینه سازی وب سایت در سیستم مدیریت محتوای وردپرس آشنا می کنیم:

افزایش ترافیک به صورت واقعی و هدفمند

هدف از سئوی سایت جذب ترافیک واقعی و هدفمند است پس اگر این کار را به درستی انجام دهید، از این مزیت بهره مند خواهید شد. باید مشتریان و کاربران واقعی برای پیدا کردن محصول، مطلب یا خدمات موردنظر خود به سایت شما مراجعه کنند که این کار تنها با استفاده از کلمات کلیدی مناسب، لینک سازی داخلی و خارجی انجام می شود.

افزایش اعتبار در موتورهای جستجو

کاربران در سرتاسر جهان از موتورهای جستجو برای رسیدن به خواسته خود استفاده می کنند. اگر بتوانید اعتبار خود را در گوگل افزایش دهید، کاربران به شما اعتماد می کنند. همین امر باعث افزایش اعتبار نام و برند شما در جهان خواهد شد. با سئو سایت به این هدف نیز می رسید. 

اگر شما هم مانند هزاران نفر دیگر وقت کار با وردپرس یا آموزش سئو را ندارید، میتوانید به دنبال سوال چطور بهترین شرکت سئو را پیدا کنیم؟ بگردید و بهینه سازی سایت و فروش محصولات یا خدماتتان را به متخصصین این حوزه بسپارید.

بازاریابی با کمترین هزینه

قبل از آن که به فکر سئو سایت وردپرس خود بیفتید بهتر است از هزینه سایر روش های تبلیغات و بازاریابی آشنا شوید. مطمئناً متوجه خواهید شد که سئو سایت یکی از کم هزینه ترین راه ها برای معرفی خود به جامعه هدف است. پس می توان گفت یکی دیگر از مزایای استفاده از سئو سایت در سیستم وردپرس، بازاریابی با کمترین هزینه و به تبع آن افزایش فروش از راه سئو است است.

بازاریابی و سئو سایت وردپرسی

تبدیل کاربران به مشتریان واقعی

اگر از کلمه کلیدی و لینک های مرتبط به صورت درست استفاده کنید، کاربرانی که به سایت شما مراجعه می کنند به مشتریان واقعی محصولات و خدمات شما تبدیل می شوند. با سئو درست سایت می توان نرخ تبدیل را در آن افزایش داد. مزیت سئو سایت وردپرسی زمانی اشکار می شود که مدیریت سایت به راحتی هر چه تمام تر صورت میگیرد و برای لینک سازی و آپلود محتوا شما با کمترین چالش ها روبرو خواهید شد؛ در این صورت زمان بیشتری برای فعالیت مستمر بر روی وب سایتتان خواهید داشت و میتوانید تعداد مستریان بیشتری را هدف گرفته و آن ها را به سمت سایت و محصولات خود بکشانید.

مشهد سئو متخصص در سئو انواع سایت های فروشگاهی، خدماتی، شرکتی و… با انواع زبان های برنامه نویسی، وردپرس و… است. برای استعلام قیمت، خدمات مشهد سئو و دریافت آنالیز رایگان از وضعیت سایتتان بر روی لینک زیر کلیک کنید.

خدمات سئو در مشهد 

آموزش سئو در مشهد

پیروزی در رقابت با همکاران با سئو سایت وردپرسی

در هر کسب و کاری که باشید، رقبای قدرتمندی در بازار دارید. اگر سئو سایت را به صورت اصولی انجام دهید در یک رقابت سالم با همکارانتان، پیروز خواهید شد. سئو سایت وردپرسی از آن جایی که بسیار راحت است و سیستم مدیریت محتوا روانی دارد برای انتشار محتوا های بیشتر و رقابت جنجالی تر و راحت تر توصیه می شود. به همین دلیل ما سئوی سایت وردپرسی را به تمام کسب و کارهای اینترنتی توصیه می کنیم.

کاهش نرخ خروج از سایت

از آن جایی که وردپرس به طور کلی یوزر فرندلی و سئو فرندلی است، کابران در صورتی که سایت به درستی بهینه شده باشد، احساس خوشایندی در هنگام استفاده از سایت شما خواهند داشت و تمایل کمتری برای خروج از صفحه شما در آن ها به وجود می آید. البته فراموش نکنید که فاکتور های تجربه کاربری خوب بسیار گسترده اند و فقط نمیتوان به نوع سیستم مدیریت محتوا و طراحی صفحه بسنده کرد؛ در هر صورت در این مورد وردپرس به عنوان یک cms به خوبی ار پس وظیفه خود، در بخش تجربه و رابط کاربری بر می آید.

الباقی نکات مهم در تجربه کاربری به شما بستگی دارد که به عنوان یک متخصص تا چد حد برای کاربران خود برنامه ریزی و طراحی خوبی ارائه می دهید. توجه داشته باشید که نباید سئو سایت به صورتی باشد که باعث خروج کاربر از سایت شود. در صورت استفاده درست از کلمات کلیدی و ارائه اطلاعات مفید و کاربردی، طراحی کاربردی و راحت صفحه توجه به فاکتور هایی همچون سرعت سایت و مانند آن، نرخ خروج از سایت کاهش پیدا کرده و تجربه کاربری بهبود پیدا می کند.

نتیجه گیری سئو سایت وردپرسی

برای آنکه بهترین راه برای سئوی سایت وردپرسی در مشهد را دنبال کنید باید بدانید سئو وردپرس چیست؟ تکنیک آنالیز رقبا، تحقیق کلمات کلیدی، کیبورد تارگتینگ، تهیه بهترین استراتژی در سئو وردپرس، تحلیل سئو سایت، بک لینک و تهیه رپورتاژ، افزایش امنیت وردپرس و سرعت سایت از جمله اصول اولیه در سئو سایت وردپرسی هستند. 

در صورتی که این اصول را استفاده کنید بدون تبلیغات می توانید خدمات و محصولات خود را به مشتریان معرفی کنید. بدین ترتیب به شما اعتماد کرده و بازدید و فروش شما زیاد خواهد شد. بهترین شرکت سئو علاوه بر تخصص، سال ها تجربه نیز دارد. همچنین از بروزترین الگوریتم ها برای سئو سایت شما استفاده می کند. 

این شرکت ها با مشتریان ارتباط موثر داشته و به طور مرتب به آنها گزارش می دهند. خدمات متنوع سئو نیز توسط این شرکت ها به مشتریان ارائه می شود. مشهد سئو به عنوان بهترین شرکت سئو سایت وردپرسی در مشهد آماده است تا خدمات مشاوره و بهینه سازی سایت را به شما ارائه دهد. ما هر آنچه که از یک کسب و کار اینترنتی می خواهید را برای شما فراهم می کنیم.

با سئوی صحیح و درست سایت وردپرسی می توان میزان بازدید کاربر از سایت را افزایش داده و به رتبه خوبی در گوگل رسید.

هنگامی که به سئوی سایت وردپرسی می پردازید باید توضیحات متا را برای هر URL تعریف کنید. این توضیحات در صفحه موتور جستجو و در زیر آدرس صفحه به کاربر نمایش داده می شود. اگر متا جامع، کامل و کاربردی باشد تعداد کلیک های بیشتری را دریافت خواهید کرد. از کلمات کلیدی در توضیحات متا استفاده کنید.

شما باید مسائل فنی را نیز در سئو سایت های وردپرسی در نظر بگیرید به این کار سئو تکنیکال گفته می شود. با انجام کارهایی مانند حذف خطاهای ۴۰۴، افزایش سرعت و امنیت وب سایت، ساختار لینک داخلی باکیفیت، استراتژی داده ها، تهیه نقشه وب سایت XML  و اجتناب از قرار دادن محتوای تکراری و کپی می توان در این زمینه گام های مؤثری برداشت.

بهترین راه این است که یک نقشه راه همه جانبه و دقیق داشته باشید و با برنامه ریزی درست تمام بخش های سئو را یاد بگیرید. در مقاله نقشه راه یادگیری سئو تمام مباحث کلی و جزئی سئو برای شما لیست شده است و اگر طبق آن عمل کنید در کوتاه ترین زمان ممکن به یک متخصص سئو تمام و عیار تبدیل می شوید.

زهرا سحرخیز
زهرا سحرخیز
سلام من زهرا سحرخیز هستم؛ متخصص سئو در شرکت مشهد سئو و محقق در زمینه دیجیتال مارکتینگ و سئو. من اینجا مقالاتم رو با تکیه بر مطالب و اخبار روز سئو ، منابع قابل استناد و دیدگاه شخصی خودم می‌نویسم.
جدیدترین مطالب
خدمات ما
اطلاعات تماس
شماره همراه

09158983103

شماره همراه پشتیبانی فنی

09152259192

آدرس ایمیل

info@mashhadseo.com

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *