سئو سخت است؟همه چیز درباره سئو

آنچه در این مطلب میخوانید:
سئو سخت است یا آسان

یادگیری سئو سخت است یا آسان؟

در پاسخ به سؤال سئو سخت است؟ باید به مسائل مختلفی توجه کرد. اول اینکه یادگیری سئو را به چه صورت دنبال می کنید. اگر روش درستی را برای یادگیری سئو انتخاب کنید، این کار برای شما سخت نخواهد بود. از طرف دیگر برای موفقیت در هر کاری نیاز به تلاش، تمرین و تکرار مداوم است. 

اگر انگیزه کافی برای ادامه مسیر را داشته باشید، یادگیری سئو و روش های بهینه سازی وب سایت برای شما ساده تر خواهد شد. برای به دست آوردن انگیزه کافی باید به اهداف خود فکر کنید. در پایان این مسیر می توانید وب سایت شخصی خود را مدیریت و بهینه سازی کنید یا از طریق سئو به درآمد خوبی برسید. اگر این دو اصل را رعایت کنید، یادگیری سئو نه تنها سخت نیست، بلکه بسیار شیرین و لذت بخش می شود.

سئو چیست؟

SEO مخفف عبارت انگلیسی search engine optimization است. به تمام کارها و فعالیت هایی که برای بهینه سازی وب سایت در موتورهای جستجو انجام می شود، سئو می گویند. در صورتی که در این کار موفق شوید می توانید محصولات بیشتری را بفروشید، خدمات را به افراد بیشتری ارائه دهید یا اطلاعات خود را در مورد تخصص یا تجربه ای خاص در اختیار دیگران قرار دهید. 

سئو سخت است

وقتی که سئوی سایت به درستی انجام می شود شما به یکی از رتبه های برتر در موتورهای جستجو تبدیل می شوید. در نتیجه وقتی که کاربران، عبارتی را در موتور جستجو وارد می کنند، بر روی سایت شما کلیک کرده و میزان بازدید از وب سایت افزایش پیدا می کند. با شرکت در دوره آموزش سئو در مشهد می توانید این مهارت را در زمانی کوتاه فرا بگیرید.

سئو سخت است؟

یادگیری سئو لزوماً سخت نیست. ممکن است در ابتدای راه با چالش هایی روبرو شوید؛ اما اگر انگیزه کافی داشته باشید و تلاش پشتکار خود را بیشتر کنید، این چالش ها را پشت سر گذاشته و به یک متخصص سئو تبدیل می شوید. مهمترین مسئله ای که باید به آن توجه کرد انتخاب نوع آموزش و روشی مناسب برای شروع یادگیری سئو است. اگر نقشه راه یادگیری سئو را با دقت مطالعه کنید، راهی مناسب و برای رسیدن به این هدف پشت سر خواهید گذاشت.

شما باید ابتدا با مفاهیم اولیه سئو آشنایی پیدا کنید. سپس با ابزارهای مختلف سئو کارکرده و تجربه به دست آورید. برای موفق شدن در این زمینه باید از به روز رسانی ها و ترندهای روز سئو نیز باخبر باشید. این ها همه چیز درباره سئو هستند که پیچیدگی چندانی ندارند و تنها با کمی پشتکار و تلاش می توان آنها را به طور کامل فرا گرفت. 

بخش های سخت سئو

متخصصین سئو توانسته اند مهارت های ویژه ای در بخش های سخت سئو به دست آورند؛ اگر شما هم ذهنی تحلیلگر دارید می توانید در این زمینه موفق باشید. برای موفقیت در این راه باید خلاقیت خود را به کار ببرید و از استراتژی های مختلف برای رسیدن به هدفتان استفاده کنید. در ادامه قصد داریم برخی از بخش های تخصصی سئو که چالش هایی را برای مبتدیان به وجود می آورند به شما معرفی کنیم:

یادگیری مهارت های سئو تکنیکال

شما به عنوان یک متخصص سئو باید بتوانید از تکنیک های فنی برای افزایش بازدید کاربر از صفحه خود استفاده کنید. به این فعالیت ها سئوی تکنیکال گفته می شود. اگر بتوانید زمان بارگذاری صفحه را بهبود بدهید یا تگ های HTML را بهینه سازی کنید، گام های موثری در این زمینه برداشته اید. 

اگر می پرسید سئو سخت است؟ باید بگوییم فراموش نکنید که در ابتدای کار نیازی نیست با تمام تکنیک ها و ابزارها آشنایی داشته باشید. بهتر است هر کدام از استراتژی های فوق را انجام داده و سپس نتایجی که به دست می آورید را تجزیه و تحلیل کنید. تنها در این صورت است که می توانید به استراتژی درست دست پیدا کنید. با بررسی نتایج و تغییر جزئیات می توانید بهینه سازی وب سایت را به بهترین نحو انجام دهید. 

تحلیل های تکنیکی و استراتژیک

یک متخصص سئو تنها به اجرای استراتژی های مختلف برای بهینه سازی وب سایت نمی پردازد؛ بلکه نقشه ای که استفاده کرده است را از همه جوانب می سنجد و نتایج آن را تجزیه و تحلیل می کند. این کار با استفاده از ابزارهای مختلف مانند Google Analytics یا Google Search console انجام خواهد شد. شما می توانید بررسی کنید که تغییرات ایجاد شده چه میزان ترافیکی را به سایت شما جذب کرده اند. 

سئو اسونه یا سخت

همچنین کدام کلمات کلیدی، کاربران بیشتری را به سمت وب سایت شما هدایت می کنند. این کار با آنالیز رقبا نیز امکان پذیر است. تنها باید سایت های برتر در موتورهای جستجو را انتخاب کرده و عملکرد آنها را در این ابزارها بررسی کنید. شاید این کار برای افراد مبتدی کمی سخت به نظر برسد؛ اما پس از چند بار تمرین به آن مسلط شده و از آن پس این کار برای آنها آسان خواهد شد.

استفاده از مهارت های ارتباط جمعی

موفق ترین افراد در زمینه سئو یاد گرفتند که به صورت تیمی کار کنند. سئو یک کار تیمی است که با افزایش مهارت های ارتباط جمعی بهبود پیدا می کند. شما باید بتوانید جلسات تیم را رهبری کرده و با مشتریان صحبت کنید. همچنین راهکارها را به بهترین نحو به ذینفعان پیشنهاد دهید. زمانی که یک متخصص سئو متبحر شوید باید با نویسندگان خود برای تولید محتوا ارتباط برقرار کنید و آنها را برای استفاده از کلمات کلیدی، نوشتن متن پربار و نتیجه گیری های مناسب راهنمایی کنید. پس اگر می پرسید سئو سخت است؟ باید مهارت های خود را در این زمینه افزایش دهید تا این کار را به صورت تیمی انجام دهید.

مهارت های مدیریتی

یک متخصص سئو خوب باید بتواند مخاطب و کارمندان خود را مدیریت کند. شما باید خلاق باشید و درک خوبی از نیاز مشتری داشته باشید. همچنین بتوانید نظم و ترتیب را در مجموعه ای که با آن همکاری می کنید، رعایت نمایید. رعایت همین نکات ساده نیز برای برخی از افراد بسیار سخت و دشوار است؛ اما برای رسیدن به جایگاهی بالا در سئو باید بر روی این مهارت ها کار کرد.

چرا سئو یاد بگیریم؟

اگر همه چیز درباره سئو را بدانید از مزیت های زیادی بهره مند خواهید شد. کسب و کارهایی که ترافیک ارگانیک بیشتری را جذب کنند، فروش محصولات و خدمات آنها بیشتر می شود. پس مهم است که این تکنیک ها را به خوبی فرا بگیرید و از آنها برای بهینه سازی وب سایت خود در موتورهای جستجو استفاده کنید. با رسیدن به جایگاه برتر گوگل به تمام اهداف خود خواهید رسید. برخی از مهمترین مزیت هایی که سئو سایت برای شما به همراه دارد به شرح زیر هستند:

1- بهبود بازاریابی دیجیتال

به میزان بازگشت سرمایه در بازاریابی ROI گفته می شود. اگر استراتژی خوب و مناسبی برای سئو داشته باشید بازگشت سرمایه شما افزایش پیدا می کند. در بازاریابی سنتی تنها دو درصد از مخاطبان به مشتری واقعی تبدیل می شوند. در صورتی که با بازاریابی دیجیتال می توان این میزان را به ۱۵ درصد افزایش داد؛ بنابراین می توان گفت تاثیر سئو در فروش و بازاریابی فوق العاده است.

معمولاً کاربران کالا یا خدمات موردنیاز خود را در موتورهای جستجو سرچ می کنند. پس اگر به رتبه برتر در این موتورها دست پیدا کنید، میزان بازدید از سایت شما افزایش پیدا کرده و بازاریابی خوبی در این زمینه انجام داده اید. نرخ ROI شما نیز افزایش چشمگیری خواهد داشت.

2- افزایش اعتبار

زمانی که استراتژی درستی را برای سئو به کار ببرید به رتبه یک موتورهای جستجو تبدیل می شوید. مصرف کننده پس از مشاهده شما در رتبه نخست اعتبار بیشتری برای شما قائل است؛ زیرا معتقد است که موتور جستجو وب سایت شما را معتبر می داند و آن را در اولین ردیف از نتایج خود نمایش می دهد. 

50 درصد از کاربران تنها نتایج ردیف اول را مشاهده می کنند؛ زیرا معتقدند موتورهای جستجو این سایت ها را کاملاً فیلتر کرده و وب سایت های اسپم را حذف نموده است از طرفی از نظر آن ها غالبا نتایج اول پاسخ کامل تری دارند و بروز تر هستند. موتورهای جستجو مانند گوگل پارامترهای مختلفی را برای رتبه دادن به وب سایت شما در نظر می گیرند. تمام لینک های داخلی و خارجی وب سایت بررسی شده و سرعت آن نیز مورد سنجش قرار می گیرد.

3- افزایش ترافیک

سئو سخت است؟ خیر این مهارت هزینه ها را در کسب و کار شما کاهش می دهد. زمانی که شما با سئو درست، ترافیک با کیفیت بالایی را به وب سایت خود جذب می کنید، مشتریان از محصولات و خدمات شما بازدید کرده و آنها را خریداری می کنند. پس شما می توانید به جای پرداخت هزینه بالا برای اجاره بیلبورد، بر روی بازاریابی دیجیتال سرمایه گذاری کرده و به سود بیشتری برسید.

چرا سئو یاد بگیریم؟

4- ارائه آمار واقعی

شما باید از میزان بازدهی سرمایه گذاری خود در روش های مختلف بازاریابی اطلاع پیدا کنید. سئو با تمرکز بر روی مخاطبان و استفاده از استراتژی های مخصوص اعداد و ارقام واقعی برای میزان موفقیت به شما ارائه می کند. شما با استفاده از ابزاری مانند Google Analytics می توانید عملکرد استراتژی های سئو خود را ارزیابی کنید. در این ابزارها پارامترهایی مانند نرخ پرش، ترافیک وب سایت و زمان حضور کاربر در سایت شما مورد بررسی قرار می گیرند.

نتیجه گیری سئو سخت است؟

در این مطلب تلاش کردیم تا همه چیز درباره سئو و چطور سئو کار شدن را به شما توضیح دهیم. در صورتی که آموزش خود را به صورت اصولی و با انگیزه مناسب شروع کنید، موفق تر خواهید بود. اگر می پرسید سئو سخت است؟ باید به شما بگوییم که به تلاش و پشتکار شما بستگی دارد. منابع مختلفی برای یادگیری سئو در دنیا وجود دارند که با استفاده از آنها می توان چالش های بهینه سازی وب سایت را پشت سر گذاشت. 

سئو تکنیکال، تحلیل های استراتژیک، تقویت مهارت های ارتباط جمعی و کسب مهارت های مدیریتی از مهمترین بخش های سئو است که بسیاری از مبتدیان در آن با مشکل روبرو می شوند. با کمی تمرین و تکرار می توان این مشکلات را پشت سر گذاشت. در صورتی که به یک متخصص سئو تبدیل شوید می توانید از آن برای بهبود بازاریابی دیجیتال، افزایش اعتبار، افزایش ترافیک و ارائه آمار واقعی در کسب و کار خود استفاده کنید. ما در مشهد سئو آماده هستیم تا آموزش های لازم در این زمینه را به شما ارائه دهیم.

بله حتی یک فرد مبتدی نیز با انجام کارهایی مانند تحقیق در مورد کلمات کلیدی، بهینه سازی سایت با روش های مختلف، تهیه استراتژی درست و تجزیه و تحلیل نتایج می تواند سئو یک سایت را انجام دهد.

مدت زمانی که برای یادگیری سئو صرف می کنید به میزان آموزش پذیری، تلاش و پشتکار شما بستگی دارد. اگر روشی درست را برای آموزش انتخاب کنید و نقشه راه مناسبی را داشته باشید می توانید پس از ۱ تا ۳ ماه به یک متخصص در این زمینه تبدیل شوید. با شرکت در دوره های فشرده این امکان برای شما فراهم خواهد شد. در بدترین حالت ممکن است یک سال برای تبدیل شدن به یک متخصص سئو زمان صرف کنید و پس از آن به درآمد بسیار خوبی می رسید. 

برای محاسبه زمان دقیق سئو کار شدن توصیه می کنیم این مقاله را بخوانید.

درآمد متخصصین سئو بستگی به پوزیشن شغلی آن ها، تجربه و تخصص و نحوه همکاری آن ها دارد. برای اطلاع از اخرین تغییرات حقوق سئوکار در ایران و خارج از ایران در سال 1403 روی لینک کلیک کنید.

زهرا سحرخیز
زهرا سحرخیز
سلام من زهرا سحرخیز هستم؛ متخصص سئو در شرکت مشهد سئو و محقق در زمینه دیجیتال مارکتینگ و سئو. من اینجا مقالاتم رو با تکیه بر مطالب و اخبار روز سئو ، منابع قابل استناد و دیدگاه شخصی خودم می‌نویسم.
جدیدترین مطالب
خدمات ما
اطلاعات تماس
شماره همراه

09158983103

شماره همراه پشتیبانی فنی

09152259192

آدرس ایمیل

info@mashhadseo.com

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *