اهمیت سئو در فروش

آنچه در این مطلب میخوانید:
اهمیت سئو در فروش

چگونه محصولات خود را در اینترنت بفروشیم؟

کسب و کارهای مختلف با روش های گوناگونی به تبلیغات و بازاریابی می پردازند. یکی از این راهکارها راه اندازی وب سایت اختصاصی و سئوی آن است. اهمیت سئو در فروش زمانی بیشتر خواهد شد که برندینگ به درستی انجام شده باشد. در صورتی که شما به نامی شناخته شده در عرصه کسب و کار خود تبدیل شوید، فروش محصولات و خدمات شما دوچندان می شود. در این مطلب قصد داریم تا نقش سئو در فروش را به طور کامل برای شما توضیح دهیم.

سئو چگونه بر بازاریابی و فروش تأثیر می گذارد؟

شما باید تمام تلاش خود را جهت سئو یا بهینه سازی وب سایت برای موتورهای جستجو انجام دهید. این کار را بهترین شرکت خدمات سئو در مشهد برای شما انجام می دهد. زمانی که به رتبه نخست در نتایج موتورهای جستجو تبدیل شوید از مزایای زیر بهره مند خواهید شد:

سئو و فروش

1- برندسازی با کمترین هزینه

مهمترین هدفی که کسب و کارهای مختلف برای رسیدن به آن تلاش می کنند، شناخته شدن در بازار هدف است. اگر شما وب سایتی جامع و کامل را راه اندازی کرده و آن را به رتبه نخست موتور جستجو برسانید، مخاطبین بیشتری شما را می شناسد و در نتیجه افراد زیادی برای خرید محصولات خود به شما اعتماد می کنند. به این کار برندسازی گفته می شود که نشان دهنده نقش سئو در فروش است.

2- سئو سایت با هزینه پایین

روش های مختلفی در بازاریابی وجود دارد که با استفاده از آن می توان خود را به مشتری معرفی کرد. اما سئو سایت یکی از کم هزینه ترین آنها است و سئو سایت وردپرسی از کم هزینه ترین روش های داشتن یک سایت و اقدام برای شروع جذب مشتری و افزایش فروش محسوب می شود. 

شما با هزینه ای مقرون به صرفه می توانید خود را به مشتریان واقعی معرفی کنید. در این روش تنها کسانی وارد سایت شما می شوند که کلمات کلیدی موردنظر را جستجو کرده باشند؛ به همین دلیل نرخ تبدیل کاربر به مشتری واقعی در بازاریابی با سئو بیشتر است. بعد از آشنایی با مباحث سئو، اگر برای شما سوال پیش آمده که درآمد از سایت چقدر است؟ لازم است ادامه مطلب را مطالعه نمایید.

3- کسب اعتبار

کسانی که به دنبال خرید محصول یا استفاده از خدمات شرکت های مختلف هستند و نیاز خود را در موتورهای جستجو سرچ می کنند، به نتایج آن اعتماد دارند. اگر گوگل شما را در رتبه های برتر خود نمایش دهد به راحتی اعتبار لازم را در مقابل مشتری به دست می آورید. اگر بتوانید خود را به رتبه ۱ تا ۵ در فهرست موتورهای جستجو برسانید، مشتریان زیادی از وب سایت شما بازدید کرده و به شما اعتماد می کنند.

4- تحلیل نتایج بازاریابی با سئو

اهمیت سئو در فروش زمانی مشخص می شود که می توان نتایج حاصل از این نوع بازاریابی را مشاهده کرد. در بسیاری از روش های بازاریابی این امکان در اختیار کسب و کار شما قرار نمی گیرد. شما با استفاده از سئو می توانید نرخ بازگشت سرمایه را به راحتی اندازه گیری کنید. برای این کار می توانید از ابزاری مانند Google Search Console یا Google Analytics استفاده کنید. داده ها و اطلاعاتی که این ابزارها به شما ارائه می دهند، میزان تأثیرپذیری سئو بر فروش شما را نشان می دهد.

5- پیشی گرفتن از رقبا

بسیاری از رقبای شما در کسب و کارتان هنوز هم به دنبال روش های قدیمی بازاریابی هستند. شما با حضور در فضای وب، می توانید از بسیاری از رقبای خود پیشی بگیرید. آمارها نشان می دهد که در هر دقیقه ۲.۴ میلیون سرچ در موتورهای جستجو انجام می شود. شما می توانید محصول یا خدمات خود را به این خیل عظیم از کاربران معرفی کنید.

علاوه بر موارد گفته شده رقابت در دنیای اینترنتی و سئو هم بسیار بالاست و برای جلو زدن از رقبای خود، راهی جز یادگیری سئو وجود ندارد! برای اینکه نقطه شروع و پایان یادگیری سئو را بدانید توصیه می کنیم نقشه راه یادگیری سئو را حتما ببینید تا در پایان متوجه شوید که چطور سئوکار شوید!!

نقش سئو در فروش

6- این بار مشتری شما را دنبال می کند!

در اغلب روش های بازاریابی این فروشنده است که به دنبال مشتری می رود؛ اما در فضای آنلاین مشتریان هستند که به دنبال فروشنده ای مناسب می گردند. حتماً می پرسید چگونه محصولات خود را در اینترنت بفروشیم؟ شما با فراهم کردن بستر مناسب برای خرید محصولات و رسیدن به جایگاه برتر در صفحه جستجو، می توانید محصولات خود را به کاربران و مشتریان واقعی بفروشید.

7- تبلیغ با استراتژی مشتری محور

حتماً برای شما هم پیش آمده است که از پخش آگهی های بازرگانی در میان سریال یا فیلم موردعلاقه خود خسته شده باشید. بسیاری از این آگهی ها تأثیری بر مشتریان ندارند؛ اما نقش سئو در فروش بسیار پررنگ تر از این نوع تبلیغات است. با استفاده از این نوع استراتژی مشتری محور، نه تنها مزاحمتی برای مشتری ایجاد نمی کنید بلکه او را به هدف خود از جستجوی عبارت یا محصولی خاص در فضای وب می رسانید. در نتیجه فروش شما چند برابر خواهد شد.

8- جذب کاربران موبایل

اهمیت سئو در فروش زمانی مشخص می شود که وب سایت شما برای کاربران تلفن همراه نیز امکانات مناسبی را تهیه دیده باشد. برای این کار باید وب سایت شما به صورت واکنش گرا یا ریسپانسیو طراحی شده باشد. بدین ترتیب مشتریان می توانند حتی با گوشی تلفن همراه نیز از تمام امکانات موجود در آن استفاده کنند. این قابلیت تأثیر بسیار زیادی بر فروش شما دارد. طراحی سایت ریسپانسیو تنها یکی از راه های جذب مشتری است و برای پاسخ به چگونه صفحه اول گوگل باشیم باید موارد زیادی را رعایت کنید.

9- فروش محصولات دیگر

برای این که وب سایت خود را به بهترین شکل بهینه سازی کرده باشید، لازم است محصولات را با لینک های داخلی به یکدیگر پیوند بزنید. در نتیجه زمانی که کاربر به دنبال خرید محصول موردنظر خود می گردد، از سایر محصولات شما نیز بازدید کرده و امکان فروش محصولات دیگر با استفاده از این روش، افزایش میابد.

10- به کارگیری روش های روز بازاریابی در دنیا

اهمیت سئو در فروش زمانی مشخص می شود که شما با به روزترین روش های بازاریابی در دنیا، محصولات و خدمات خود را به مشتری معرفی می کنید. با استفاده از روش های نوین در بازاریابی، می توانید اعتماد کاربران را جلب کرده و لیبل آپدیت بودن را با کسب و کار خود همراه کنید.

نکات مهم برای اثرگذاری دوچندان سئو در فروش

برای آنکه نقش سئو در فروش را پررنگ تر کنید باید نکات مهم زیر را در نظر بگیرید:

 • سرعت بارگذاری سایت شما باید بالا باشد. اگر کاربر بیش از ۳ ثانیه منتظر بارگذاری سایت شما بماند، از آن خارج شده و سایت دیگری را انتخاب می کند و دیگر نمی توانید ترافیکی را به سایت خود جذب کنید.
 • صفحاتی که در وب سایت شما وجود دارند باید واکنش گرا یا ریسپانسیو باشند. تجربه نشان داده است که ۷۵ درصد از خرید محصولات در فضای وب توسط دستگاه های تلفن همراه انجام می شود. اگر نتوانید امکانات موجود در وب سایت خود را مطابق با نمایشگرهای گوشی تلفن همراه طراحی کنید، این مشتریان را از دست خواهید داد.
 • شما باید با یک متخصص سئو مشورت کنید و از لینک ها و بک لینک های ارگانیک برای معرفی محصول خود استفاده نمایید.
 • با استفاده از گوگل سرچ کنسول، استراتژی موردنظر خود را تحلیل کنید. ربات ها باید در تمامی مطالب و محصولات ارائه شده خزیده باشند وگرنه استراتژی شما تأثیری بر روی بهبود صفحه نخواهد داشت.
 • فکری به حال لینک های خراب و خطاهای وب سایت خود بکنید. در غیر این صورت ممکن است از طرف موتور جستجو جریمه شده و تمام تلاش های شما برای فروش از بین برود.
 • کلمات کلیدی مورد استفاده در سایت خود را به گونه ای انتخاب کنید که کاربران آنها را در موتورهای جستجو سرچ می کنند. تنها در این صورت است که می توان ترافیک خوبی را از موتورهای جستجو دریافت کرد.
 • فروشگاه هایی که به ارائه مشخصات فنی دقیق، نقد و بررسی محصولات خود می پردازند مشتریان بیشتری دارند. این سایت ها توجه مخاطبان بیشتری را به خود جلب کرده و آنها را برای خرید محصول موردنظر خود راهنمایی می کند.
 • متخصصین سئو از تصاویر بهینه برای معرفی محصولات خود استفاده می کنند. این تصاویر نیز به درک بهتر مشتری از محصول و فروش بیشتر کمک می کند.

آمار فروش با سئو

تأثیر سئو بر فروش کدام کسب و کار بیشتر است؟

در هر کسب و کاری که هستید می توانید از قوانین سئو برای افزایش فروش خود استفاده کنید. بهینه سازی وب سایت زمانی به حداکثر بازده خود می رسد که محصولات شما همیشه در فروشگاه تان موجود باشند. پس در کنار تمام کارهایی که برای افزایش فروش خود به کمک سئو انجام می دهید باید کالاهای خود را به طور مداوم تأمین و به روز رسانی کنید. اهمیت سئو برای کسب و کار هایی مانند ارائه خدمات تخصصی، رستوران ها و کافی شاپ ها، خدمات بازسازی و تعمیر منزل و مشاورین املاک بیشتر از سایر موارد است.

آمار مربوط به تأثیر سئو در فروش بیشتر

تا این‌جا خلاصه ای از اهمیت این که چرا باید سایت خود را سئو کنیم؟ توضیح داده شد، اما بد نیست آمارهای جهانی تأثیر سئو بر فروش محصولات را نیز مرور کنیم. برخی از آمارهای سال 2024 که نقش سئو در افزایش فروش را نشان می دهد به شرح زیر هستند:

 • جذب ترافیک از سئو سایت نسبت به سال گذشته 50 درصد رشد داشته است.
 • استفاده از تکنیک های جدید بهینه سازی وب سایت مانند هوش مصنوعی، دقت سئو و ارتباط کلمات کلیدی با نتایج جستجو را تا 35 درصد بهبود داده است.
 • در سال 2024 کاربران 45 درصد بیشتر از جستجوی صوتی برای رسیدن به خواسته خود استفاده کرده اند.
 • فروشگاه ها با استفاده از لوکال سئو توانسته اند 30 درصد ترافیک بیشتر را به دست آورند.
 • وب سایت های ریسپانسیو 70 درصد بیشتر با کاربران تعامل کرده اند و نرخ تبدیل آن ها 50 درصد بیشتر شده است.
 • کاربران 80 درصد بیشتر با محتواهای ویدئویی تعامل دارند و زمان حضور آن ها در سایت بیشتر از 50 درصد افزایش پیدا کرده است.
 • کسب و کارهایی که سئو سایت را برای بازاریابی انتخاب کرده اند، بازگشت سرمایه 300 درصدی را تجربه می کنند.

نتیجه گیری تاثیر سئو بر فروش

در این مطلب تلاش کردیم تا اهمیت سئو در فروش را بررسی کنیم. با سئو سایت می توان با هزینه کم، برندسازی کرد. این کار در مقایسه با سایر روش های بازاریابی بسیار مقرون به صرفه است. اعتبار کسب و کار شما با بهینه سازی سایت بیشتر خواهد شد. نتایج بازاریابی با سئو، قابل تجزیه و تحلیل است. امکان پیشی گرفتن از رقبا با این کار وجود دارد. در سئو مشتری به دنبال فروشنده می گردد و تبلیغات با استراتژی مشتری محور انجام می شود.

با سئو می توان کاربران موبایلی را نیز جذب کرد. محصولات دیگر نیز در کنار محصول اصلی به فروش می رسند. این روش از جدیدترین تکنیک های بازاریابی در دنیا است. برای مشاهده تأثیرات بیشتر باید به نکاتی که در این مطلب اشاره کردیم، توجه کنید. سئو به تمام کسب و کارها برای فروش بیشتر کمک می کند. آمارهای سال 2024 صحت این ادعا را تأیید می نمایند.

مشهد سئو یکی از بهترین شرکت های سئو در مشهد است و ما آماده هستیم تا شما را برای بهینه سازی وب سایت و فروش بیشتر محصولاتتان همراهی کنیم! اگر هنوز در انتخاب بهترین شرکت سئو برای افزایش فروش خود تردید دارید مقاله راهنمای ما را بخوانید.

با سئو سایت می توانید برندسازی کنید. زمانی که به جایگاه برتر در موتور جستجو برسید، مشتریان بیشتر از محصولات شما بازدید کرده و در نهایت فروش شما بیشتر خواهد شد. هدف از سئو سایت دریافت ترافیک و وب برندینگ است اما ثمره آن، فروش بیشتر محصولات و خدمات است.ر

با استفاده از روش های بهینه سازی وب سایت می توان ترافیک ارگانیک بیشتری را به دست آورد و این کار هزینه ای برای کسب و کار شما ندارد. با سئو قیف فروش بازاریابی ایجاد شده و مشتریان زیادی به وب سایت شما برای خرید محصول موردنظر خود مراجعه می کنند.

زهرا سحرخیز
زهرا سحرخیز
سلام من زهرا سحرخیز هستم؛ متخصص سئو در شرکت مشهد سئو و محقق در زمینه دیجیتال مارکتینگ و سئو. من اینجا مقالاتم رو با تکیه بر مطالب و اخبار روز سئو ، منابع قابل استناد و دیدگاه شخصی خودم می‌نویسم.
جدیدترین مطالب
خدمات ما
اطلاعات تماس
شماره همراه

09158983103

شماره همراه پشتیبانی فنی

09152259192

آدرس ایمیل

info@mashhadseo.com

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *