چگونه در سرچ گوگل باشیم؟

آنچه در این مطلب میخوانید:
چگونه در سرچ گوگل باشیم

چطور در سرچ گوگل اول باشیم؟

اگر تصور می کنید صرفاً با ساخت یک وب سایت و راه اندازی کسب و کار اینترنتی خود به درآمد بالایی می رسید سخت در اشتباه هستید. تنها کسانی میتوانند ترافیک بالایی را دریافت کنند که خود را به صفحه اول در نتایج موتورهای جستجو می رسانند. اهمیت این موضوع زمانی به طور کامل برای شما مشخص می شود که بدانید فقط حدود 0.05 درصد از کاربران به نتایج صفحه دوم گوگل رجوع می کنند!

صفحه نتایج یا سرپ گوگل چیست؟

سرپ (SERP) مخفف عبارت صفحه نتایج موتور جستجو (Search Engine Results Page) است. وقتی عبارتی را در یک موتور جستجو سرچ می کنید، ربات های خزنده آن کلمه موردنظر را در سایت های مختلف جستجو می کنند و بهترین نتایج را بر اساس الگوریتم های خاصی به شما نمایش می دهند.

چگونه در سرچ گوگل دیده شویم

سه موتور جستجوی بزرگ Google، Yahoo و Bing در سرتاسر جهان استفاده می شود اما 83 درصد از کاربران به دنبال مطالب موردنظر خود در گوگل می گردند به همین دلیل می خواهیم بدانیم چگونه در سرچ گوگل باشیم؟ اگر تمام اصول و روش های قرار گرفتن در صفحه اول گوگل را بیاموزید و پیاده سازی کنید، جایگاه شما در موتورهای جستجوی دیگر نیز ارتقا می یابد.

روش های رتبه گرفتن در سرپ گوگل

برای رسیدن به نتایج صفحه اول گوگل راه ساده ای پیش روی شما نیست و این هدف تنها با آموزش درست، تکرار و تمرین و آنالیز نتایج محقق خواهد شد. بهترین آموزش سئو در مشهد تنها از طریق شرکت های معتبر ارائه خواهد شد. این سؤال اکثر کسب و کارها است که چگونه در سرچ گوگل باشیم؟ در ادامه کاملترین و مؤثرترین روش های قرار گرفتن در صفحه اول گوگل را که شامل 6 مورد است را به شما معرفی می کنیم.

1- بهترین روش دیده شدن در گوگل از طریق سایت و سئو

یکی از اصولی ترین روش ها برای راه اندازی کسب و کار اینترنتی و قرار گرفتن در سرپ گوگل، طراحی سایت و سئوی آن است. سئو (SEO) عبارت است از بهینه سازی سایت برای موتورهای جستجو (Search Engine Optimization). این روش بهترین، پایدار ترین، پرسود ترین و به صرفه ترین روش قرار گرفتن در میان نتایج برتر گوگل است.

خدمات سئو چیست؟ شرکت های سئو چه می کنند؟ توصیه می کنیم بخوانید.

روش های دیگر معمولا زمانی در اولویت قرار میگیرند که وقت کافی برای پدیدار شدن نتایج سئو وجود ندارد و کارفرما اگر تعلل کند پیک فروش خود را از دست می دهد. اهمیت سئو در فروش را نادیده نگیرید.

برخی از مواردی که به شما کمک می کند تا به این هدف بزرگ برسید عبارت اند از:

 • اضافه کردن کلمات کلیدی LSI مناسب
 • نظارت بر سئو فنی
 • تطابق محتوای سایت با هدف جستجو
 • کاهش نرخ پرش
 • تولید محتوای باکیفیت
 • ایجاد بک لینک
 • آنالیز و بهبود نتایج
 • استفاده از تصاویر مرتبط
 • بررسی اطلاعات سایت
 • افزایش نرخ کلیک
 • استفاده از لینک سازی داخلی

2- از طریق تبلیغات گوگل دیده شوید!

اگر می پرسید چگونه در سرچ گوگل باشیم؟ باید به شما راهی مؤثر و زیرکانه را معرفی کنیم. به جای آن که رقبای خود را آنالیز کنید و مرتباً استراتژی های مختلف را امتحان نمایید میتوانید از تبلیغات کلیکی گوگل استفاده کنید. با استفاده از گوگل ادز یا سایر تبلیغات کلیکی (PPC) میتوان در کنار رقبای بزرگ در موتورهای جستجو حضور یافت.

در این روش تنها باید بر روی کلماتی تمرکز کنید که در آنها از خرید یا فروش استفاده شده است. سپس از این کلمات در صفحه فرود سایت خود استفاده نمایید. تبلیغات کوتاه ترین و سریعترین راه در روش های قرار گرفتن در صفحه اول گوگل است. حتی اگر کاربری نام رقیب شما را جستجو کند باز هم خدمات یا محصولات شما به او نشان داده می شود.

گوگل ادز یا سئو

فقط به این نکته توجه داشته باشید که با تبلیغ در گوگل به نتایجی موقتی می رسید. پس از اتمام کمپین تبلیغاتی دیگر در صفحه سرپ گوگل نمایش داده نمی شوید به همین دلیل ما به کاربران توصیه می کنیم علاوه بر استفاده از خدمات گوگل ادز یا تبلیغات کلیکی، از روش های دیگر رتبه گرفتن در سرپ گوگل نیز استفاده کنند.

از دیگر معایب بزرگ این روش هزینه های بسیار آن است. با این حساب نتیجه میگیریم که سئو روشی پایدار و ارزان است و تبلیغات گوگل روشی سریع و گران؛ پس هر دو با توجه به شرایط و استراتژی شما می توانند گزینه مناسبی باشند.

3- از طریق سایت های آگهی محور

یکی از بهترین روش های بازاریابی استفاده از خدمات سایت های آگهی محور است. امکان انتشاررایگان آگهی به صورت محدود و درج لینک سایت خودمان در این سایت ها وجود دارد. پلتفرم هایی مانند دیوار، شیپور، ایران تجارت، نیاز روز، ایستگاه و رایگان بفروش از معروفترین سایت های آگهی محور هستند. 

البته توجه داشته باشید که شما برای انتشار رایگان آگهی در این سایت ها محدودیت دارید و برای دیده شدن باید مرتباً هزینه کنید. پس میتوان این روش را در دسته بندی تبلیغات پرهزینه قرار داد و از طرفی به هویت و برندینگ شما هم کمک چندانی نمی کند.

4- از طریق ثبت شبکه های اجتماعی در گوگل

با ثبت شبکه های اجتماعی در گوگل میتوان ترافیک بیشتری را به سمت پیج های خود در شبکه های اجتماعی در گوگل هدایت کرد. جدیداً گوگل امکانی را در اختیار کاربران Google My Business گذاشته است. این افراد میتوانند لینک صفحه خود در 6 شبکه اجتماعی مانند توییتر، فیسبوک، LinkedIn ، یوتیوب و Google+ را در اطلاعات کسب و کار خود ثبت کنند.

ثبت شبکه های اجتماعی در گوگل

5- از طریق گوگل مپ

شما میتوانید با استفاده از تکنیک های لوکال سئو خود را به مشتریان محلی معرفی کنید. با ثبت آدرس، شماره تماس و اطلاعات کسب و کار خود در گوگل مپ حتی بدون راه اندازی سایت نیز به کاربران معرفی خواهید شد. در گوگل مپ میتوان آدرس سایت یا پیج صفحه اینستاگرام را تگ کرد.

نتایج مربوط به لوکیشن همیشه در صفحه اول سرپ گوگل نشان داده می شوند؛ پس در پاسخ به چگونه در سرچ گوگل باشیم؟ میتوان استفاده از سرویس گوگل مپ را پیشنهاد داد. تنها نکته ای که در این رابطه باید به آن توجه کرد این است که آدرس کسب و کار شما در سایت، گوگل مپ و دیگر دایرکتوری ها یکسان باشد تا ربات ها به اعتبار شما شک نکنند. البته اعتبار کسانی که سایت مخصوص به خود را دارند بسیار بیشتر از کسانی است که صرفاً اطلاعات خود را در گوگل مپ وارد کرده اند.

ثبت لوکیشن در گوگل مپ

سئو محلی برای چه کسب و کارهایی مناسب است؟ توصیه می کنیم بخوانید.

آمارهای زیر نشان دهنده میزان تأثیر ثبت لوکیشن در گوگل است:

 • نتایج گوگل مپ بیش از 29 درصد از صفحه سرپ را به خود اختصاص می دهند.
 • 88 درصد از کاربرانی که به دنبال فروشگاه یا مرکز خدماتی در لوکیشنی خاص در گوگل بوده اند یک روز پس از جستجو، با آن مجموعه تماس می گیرند.
 • 78 درصد از افراد پس از استفاده از نتایج موتورهای جستجو، به صورت حضوری به فروشگاه مراجعه می کنند.

6- استفاده از مارکت پلیس هایی مانند دیجی کالا یا باسلام

اگر می خواهید بدون طراحی سایت به صفحه نتایج گوگل  برسید، میتوانید از مارکت پلیس هایی مانند دیجی کالا یا باسلام استفاده کنید. پس آخرین پاسخ برای چگونه در سرچ گوگل باشیم؟ استفاده از این مارکت پلیس ها است. شما در قبال خدمتی که این مراکز به شما ارائه می کنند درصدی از فروش خود را به آنها می دهید در صورتی که با راه اندازی سایت شخصی و سئوی آن، تمام درآمدتان به خودتان می رسد!

همچنین نام شما در کنار نام بزرگی مانند دیجی کالا به چشم نمی آید پس اگر می خواهید با استفاده از روش های قرار گرفتن در صفحه اول گوگل، برندسازی کنید بهتر است به سراغ سایت های آگهی محور و مارکت پلیس ها نروید. این هدف تنها با طراحی و سئو سایت شخصی و فروشگاهی خودتان محقق خواهد شد.

در سایت شخصی خودتان مستقیماً هزینه پرداخت شده مشتری را دریافت می کنید در صورتی که مارکت پلیس ها ابتدا درآمد حاصل از فروش محصولات شما را از مشتری دریافت می کنند و سپس با کسر درصد خود، آن را به حساب شما منتقل می کنند.

چرا حضور کسب و کار شما در سرچ گوگل مهم است؟

تا اینجا با روش های مختلف برای چگونه در سرچ گوگل باشیم؟ آشنا شده اید اما شاید هنوز به اهمیت این موضوع پی نبرده باشید. اگر کسب و کار شما در صفحه نخست سرپ گوگل نشان داده شود، افراد بیشتری روی آن کلیک می کنند و در نتیجه نرخ کلیک شما و ترافیک وارد شده به سایتتان افزایش پیدا می کند. 

آمارها نشان می دهد که اکثر کاربران اینترنت تنها بر روی 3 تا 4 نتیجه اول در صفحه سرپ گوگل کلیک می کنند پس اگر کسب و کار شما در صفحه ای جز صفحه نخست قرار دارد شما یک کسب و کار نامرئی هستید. ما به شما توصیه می کنیم از روش های قرار گرفتن در صفحه اول گوگل استفاده کرده و سئوی سایت وردپرسی در مشهد را به متخصصان این حرفه بسپارید تا سایت خود را به جایگاه بهتری برسانید.

روش های قرار گرفتن در نتایج جستجو گوگل

بهترین روش قرار گرفتن در نتایج گوگل کدام است؟

با توجه به وضعیت کسب و کار شما بهترین روش می تواند متفاوت باشد برای مثال یک آزانس هواپیمایی را در نظر بگیرید که در اسفند ماه تصمیم می گیرد که با سریع ترین روش ممکن تور های مسافرتی خود را برای تعطیلات عید بفروشد و نمیتواند از  این فرصت فوق العاده برای فروش بگذرد؛ قاعدتا بهترین و هوشمندانه ترین تصمیم برای این کسب و کار اجرای یک کمپین تبلیغاتی در بستر های مختلف همچون گوگل ادز است؛ اما اگر همین کسب و کار یک شرکت فروش آهن آلات باشد و پایداری سایت در میان نتایج جستجو برایش مهم باشد قاعدتا سئو روشی است که چندین برابر هزینته تمام شده برای شرکت مذکور سود و اعتبار می آفریند.

با این حساب با توجه به تفاوت این دو روش و با توجه به شرایط کسب و کار شما به معنا واقعی کلمه همه چیز ” بستگی دارد”.

در نهایت چگونه در سرچ گوگل باشیم؟

چگونه در سرچ گوگل باشیم؟ این سؤالی است که اغلب کسب و کارها از ما می پرسند. به صفحه نتایج موتور جستجو، سرپ گفته می شود. روش های مختلفی برای رتبه گرفتن در سرپ گوگل وجود دارد که مهم ترین آنها شامل طراحی سایت و سئو، تبلیغات گوگل، سایت های آگهی محور، ثبت شبکه های اجتماعی در گوگل، گوگل مپ و مارکت پلیس هایی مانند دیجی کالا و باسلام هستند.

با این روش های قرار گرفتن در صفحه اول گوگل میتوانید اعتبار خود را به مشتری نشان دهید. آژانس دیجیتال مارکتینگ مشهد سئو به شما کمک می کند با طراحی سایت یا حتی بدون سایت به صفحه اول در سرپ گوگل راه پیدا کنید.

به ساده9 ترین زبان ممکن به صفحه نتایج موتور‌های جستجوی گوگل ( search Engine Result page ) سرپ یا SERP می گویند. هنگامی که شما عبارتی را در گوگل سرچ می کنید لیستی از سایت ها و نتایج برای شما به نمایش در می آید به آن صفحه، صفحه نتایج جستجو یا سرپ گفته می شود.

همان طور که گفتیم به طور کلی این دو روش به نوعی می توانند مکمل هم باشند یا بنا به وضعیت پروژه هر کدام گزینه مناسبی برای پیاده سازی باشند؛ اما به طور کلی گوگل ادز روشی سریع و پر هزینه است، در مقابل سئو روشی پایدار با روندی آرام بسیار ثمربخش و کم هزینه محسوب می شود.

قاعدتا داشتن یک سایت شخصی بهتر است چرا که در طول فعالیت شما جایگاه برند و اعتبار کسب و کار به طرز چشمگیری افزایش می یابد؛ در نتیجه این افزایش اعتبار برند، بیشتر دیده شده و به تبع آن بیشتر میفروشید.

اگر به دنبال اهدافی همچون برندینگ هستید داشتن سایت برای شما جزو الزامات است؛ همچنین اگر به دنبال فروش بدون پورسانت های سر سام آور سایت های واسطه مثل دیجیکالا، ترب، باسلام و امثال آن ها هستید باز هم سایت راه حل هوشمندانه ای محسوب می شود.

اگر تصمیم دارید سایت داشته باشید، از طراحی سایت در مشهد شروع کنید.

زهرا سحرخیز
زهرا سحرخیز
سلام من زهرا سحرخیز هستم؛ متخصص سئو در شرکت مشهد سئو و محقق در زمینه دیجیتال مارکتینگ و سئو. من اینجا مقالاتم رو با تکیه بر مطالب و اخبار روز سئو ، منابع قابل استناد و دیدگاه شخصی خودم می‌نویسم.
جدیدترین مطالب
خدمات ما
اطلاعات تماس
شماره همراه

09158983103

شماره همراه پشتیبانی فنی

09152259192

آدرس ایمیل

info@mashhadseo.com

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *